Výtvarné cítění, řemeslnou zručnost a dětskou hravost, která se v jeho papírovém světě snoubí s workoholismem autora, můžeme v prosinci obdivovat jak na zámku v Linhartovech, tak v Krnově v Městské kavárně v budově radnice.

Sochy v životní velikosti, které nesou nezaměnitelný autorský rukopis, představují například svatou rodinu s Ježíškem v kolébce, štědrovečerní slavnostní hostinu šlechtického rodu Sedlnických, děti dovádějící na sněhu nebo tanečníky, karbaníky, hodovníky, zbrojnoše, služebnictvo, honoraci, kuchaře i hudebníky.

Papírové sochy kastelána a výtvarníka Jaroslava Hrubého aspirují na zápis do knihy rekordů. Jak to dopadlo, se dozvíme 29. dubna 2023 na zámku Linhartovy při zahájení turistické sezony.
V Linhartovech zahájí sezonu. Papírové sochy aspirují na zápis do knihy rekordů

Jaroslav Hrubý, kterému kamarádi říkají Hrubajs, nedávno oslavil sedmdesátku.

„Náš milý kasteláne Jardo, je málo lidí, kteří jsou srdcem a duší zasvěceni své práci jako ty. Ze zámku v Linhartovech ti přejeme k sedmdesátým narozeninám jen to nejlepší. Tvá oddanost zámku, neutuchající nápady, nekonečná energie a často mravenčí práce, jsou pro nás všechny nesmírně inspirující. Bez tebe by se zámek v Linhartovech nestal magickým místem, kterým dnes je. Tvůj elán je nakažlivý,“ napsali Jarkovi Hrubému přátelé a spolupracovníci, když koncem října slavil sedmdesátku.

Zámek Linhartovy

Prohlídku papírového světa Jaroslava Hrubého a expozici rodinných betlémů může veřejnost navštívit od úterý do páteku od 10 do 15 hodin a v sobotu a neděli od 10 do 17 hodin. Poslední prohlídka začíná v 16 hodin. Pro skupiny možnost domluvy individuální prohlídky od úterý do pátku. Volejte na telefonní číslo 728 323 270.

Městská kavárna Krnov

Sváteční večery v radniční kavárně, kde mohou nejen děti obdivovat úžasné papírové sochy rodu Sedlnických, jak je zhmotnil Jaroslav Hrubý, budou probíhat do neděle 10. prosince jako součást programu Adventních trhů na krnovském náměstí.

Vánoční poutákVánoční poutákZdroj: Redakce

Vaše příspěvky můžete posílat na email vanoce@denik.cz, příspěvek doplňte prosím o vaše celé jméno a uveďte minimálně okres, odkud jste. Děkujeme!