Den na letišti s Integrovaným záchranným systémem (IZS) nabídl kromě atrakcí pro děti také ukázky z činnosti hasičů, záchranářů a policie. Fanoušci aviatiky měli příležitost dozvědět se, jak krnovské letiště funguje a prohlédnout si leteckou techniku i seskoky parašutistů nebo starty motorových letadel i plachťáků.

Skákací prvky, kolotoče, projížďky na koních nebo virtuální hry ve 3D se zde potkaly se soutěžemi v jízdě zručnosti, ukázkami choreografií tanečních souborů, stánkovým prodejem a občerstvením.

Zdroj: František Kuba

Na pódiu jako obvykle přivítali hosty pilot Leopold Sedláček, velitel městské policie Pavel Moravec a starostka Kravař Monika Brzesková, kterou si mnozí pamatují jako sympatickou studentku krnovské pedagogické školy Moniku Žídkovou. Pod tímto dívčím jménem sbírala tituly v soutěžích krásy Miss Krnov 1993, Miss České republiky 1995, Miss Europe 1995, Nejoblíbenější Miss historie nebo Miss tisíciletí.

Přestože na její první titul Miss Krnov 1993 se ve světle pozdějších úspěchů téměř zapomnělo, Monika Žídková se do Krnova stále ráda vrací, když každoročně moderuje oblíbené Dětské dny s IZS na krnovském letišti.