Navíc bylo do těchto míst doplněno veřejného osvětlení pro nově budovanou stezku pro pěší a cyklisty. Primárním cílem rekonstrukce je ale zvýšení bezpečnosti zejména chodců a všech dalších účastníků silničního provozu.

V následujících dnech budou ještě probíhat dokončovací práce, terénní úpravy a dodělávky chodníků, k předání dokončené stavby by mělo dojít 6. prosince.


Nahrává se anketa …

„Od nového řešení křižovatky si slibujeme především výrazně lepší bezpečnost. Hlavně zmizí dlouhý, přes čtyři jízdní pruhy vedoucí přechod pro chodce, na kterém už došlo i ke smrtelným nehodám. Přitom zde očekáváme zvýšený pohyb dětí po přesunu základní umělecké školy do nově opravené budovy na náměstí Míru,“ uvedl starosta Tomáš Hradil s tím, že díky úpravám okolí křižovatky celé místo prokoukne, bude zelenější a atraktivnější.

Nehoda na přechodu, při které byli zraněni dva školáci, na čas uzavřela dopravu na Říčním okruhu.
Na Říčním okruhu auto srazilo dva školáky na přechodu

Kromě jedenáctimetrové délky přechodů pro chodce měla křižovatka i další problémy, jako nevhodný úhel křížení, nadměrnou délku odbočovacích pruhů, obtížné zařazení do proudu dopravy při vjíždění na Říční okruh z vedlejších ulic nebo jí chyběla návaznost pěší a cyklistické dopravy ve směru do centra.

„Už v roce 2014 město zadalo studii u dopravních odborníků, kteří zpracovali šest různých variant, včetně kruhové křižovatky. Tehdejší zástupci vedení města, městského úřadu, Dopravního inspektorátu Policie ČR Bruntál a Ředitelství silnic a dálnic se po důkladném zhodnocení kladů a záporů všech variant shodli na řešení, které nyní budeme realizovat,“ upřesnil Tomáš Hradil.

Krnovská křižovatka, na které se odehrála tragédie. Sražená pětašedesátiletá chodkyně po leteckém transportu do ostravské nemocnice zemřela.
Žena nešla po přechodu, auto ji srazilo, zemřela v nemocnici

Úpravu křižovatky za 6,5 milionu korun bez DPH realizuje společnost Kareta a financuje ji město Krnov. Práce na křižovatce si vyžádaly úplnou uzavírku od 15. srpna do 15. listopadu.

Zdroj: František Kuba