Vozidla, která přejedou most přes řeku Opavici v Karáskově ulici, už kolem koupaliště neprojedou. Po ujetí zhruba dvaceti metrů jim v tom zabrání sloupky, které zde budou instalovány nejpozději na konci června.

Přístup ke koupališti bude možný pouze ve směru od Petrovické ulice. Parkování na obvyklých místech u koupaliště dál bude možné. Cyklistů a chodců se omezení nedotkne.

Koupaliště v Krnově v minulé sezoně.
Krnovské koupaliště má nové občerstvení a atrakce. Vstupné se nezvýší

„Od zprovoznění severovýchodního obchvatu si řada řidičů kolem koupaliště zkracuje jízdu z Petrovické ulice směrem na sídliště u nemocnice a naopak. Komunikace ale na takový provoz není uzpůsobena, je příliš úzká, což způsobuje kolizní situace,“ vysvětlil vedoucí oddělení komunálních služeb krnovské radnice Pavel Jachymčák s tím, že na problémy v těchto místech upozornili sami občané.

Jelikož cesta musí zůstat průjezdná pro vozidla integrovaného záchranného systému a správce komunikace, budou sloupky sklopné a uzamykatelné. „Sloupky budou od sebe vzdálené 1,5 metru a nijak neomezí cyklisty,“ dodal Pavel Jachymčák.

Od úpravy si město slibuje výrazné snížení provozu a zvýšení bezpečnosti všech účastníků. Délka slepého úseku účelové komunikace je 310 metrů, otočení vozidel bude možné v místech sjezdů k nemovitostem.