Za příznivého počasí bude plovárna otevřena denně od 9 do 19 hodin. Zatím se voda v bazénových vanách ještě nestihla prohřát do hloubky, ale stačí pár tropických dní, a brzy bude mít kolem 25 stupňů.

„Bazén v městských lázních bude od úterý 20. června pro veřejnost uzavřen. Sauna bude otevřená do konce června v obvyklých časech. V případě nepříznivého počasí, kdy bude uzavřeno koupaliště, dojde k otevření bazénu. Tento systém bude fungovat do konce června,“ informují Technické služby Krnov, které jsou provozovatelem krytého bazénu se saunou v městských lázních i venkovního koupaliště u řeky Opavice.

Celodenní plavání za 80 korun

Za celodenní vstup dospělí zaplatí 80 korun, děti od 4 do 15 let vyjde na 50 korun a ZTP, ZTP/P, studenty a seniory pak bude lístek stát 60 korun. Po 16. hodině je cena vstupu pro dospělé 50 korun a pro děti 25 korun.

Koupaliště v Krnově v minulé sezoně.
Krnovské koupaliště má nové občerstvení a atrakce. Vstupné se nezvýší

„V nabídce nechybí ani zvýhodněné rodinné celodenní vstupné, kdy jeden dospělý s dítětem zaplatí 100 korun, dva dospělé a jedno dítě lístek vyjde na 160 korun,“ vypočítává možnosti vstupného vedoucí sportovních a rekreačních zařízení města Krnova Alžběta Nykodymová.

Meteorologové připomínají, že tropický týden kromě teplot nad 30 °C přinese také bouřky, které mohou být dost silné. Každopádně je potřeba dodržovat pitný režim a nenechávat děti ani zvířata příliš dlouho na přímém slunci a už vůbec ne v zaparkovaných automobilech.

Vedro vydrží jen do čtvrtka

Ve středu 21. června má být podle předpovědi polojasno, dopoledne přechodně oblačno, ojediněle přeháňky. K večeru od západu opět přibývání oblačnosti a místy přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší teploty 28 až 31 °C, na horách 22 až 26 °C. „Večer a v noci na čtvrtek se mohou ojediněle vyskytnout bouřky se silnými nárazy větru a kroupami,“ upozornil v předpovědi Tomáš Ostrožilík z Regionálního předpovědního pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu v Ostravě.

Ve čtvrtek mají teploty dokonce ještě o stupínek povyrůst, a to na 28 až 32 stupňů Celsia. Pak už se ale znovu ochladí. V pátek nemají teploty přesáhnout 28 stupňů a v sobotu dokonce bude jen 18 až 22 stupňů.