„Užívat ho budou nejen návštěvníci plovárny, ale i lidé, kteří půjdou či pojedou kolem, jelikož bude přístupný také ze sousední cyklostezky. Tito zákazníci budou mít k dispozici venkovní posezení se zastíněním, veřejné toalety a cyklopoint s elektronabíječkou,“ uvedla mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

Nový bufet bude zhotovený z moderních kontejnerů. Zadávací řízení na jejich dodávku už proběhlo. Za 1,3 milionu korun je dodá firma Cubespace.

„V současné době dochází k podpisu smlouvy a kontejnery jdou do výroby. Hotové by měly být do konce června, ale snažíme se s firmou vyjednat dřívější termín dodání z důvodu otevření koupaliště,“řekl vedoucí oddělení investic Městského úřadu v Krnově Jan Šrubař.

Sloupky zasazené do asfaltu znemožní autům projet kolem řeky Opavice a krnovského koupaliště z Petrovické ulice na Karáskovu, a naopak. Pro cyklisty a pěší se nic nezměnilo. 23. 7. 2023
VIDEO: Průjezd zakázán. Cestu u koupaliště v Krnově zaslepily sloupky

Město zároveň hledá dodavatele zemních prací a úpravy terénu zpevněnými plochami a bude řešit také oplocení. „Původní dřevěný plot totiž zmizí a nový z pletiva bude napojen na kontejnery. Součástí akce je také vybudování kanalizační přípojky,“ dodal Jan Šrubař.

V mezidobí, kdy kontejnery budou ve výrobě a v místě budou probíhat stavební práce, město vybere nájemce tohoto atraktivního prostoru pro podnikání. Záměr podnájmu již zveřejnilo na webových stránkách města. Zájemci se mohou hlásit do konce dubna.

V těchto místech při Petrovické ulici vyroste nový bufet na krnovském koupališti (zaznačeno žlutě). Situační nákres poskytlo město.V těchto místech při Petrovické ulici vyroste nový bufet na krnovském koupališti (zaznačeno žlutě). Situační nákres poskytlo město.Zdroj: MÚ Krnov

„Jedná se o prostor sloužící k podnikání o velikosti 32,79 metru čtverečních, který se skládá ze tří místností, a plochu o velikosti 95 metrů čtverečních. Výše a podmínky podnájmu se budou řídit platnými opatřeními obce. Minimální cena za pronájem bufetu je 13 116 korun ročně. V případě podnájmu pozemku je taxa stanovena na 100 korun za metr čtvereční a rok, což činí 9 500 za rok,“ uvedla Nikola Válková z oddělení pronájmů a prodejů krnovské radnice.

Podívejte se, jak vypadalo krnovské koupaliště v minulosti:

V případě více zájemců rozhodne o způsobu výběru nájemce rada města. Požadavkem bude, aby žadatelé představili plánovanou nabídku sortimentu zboží a služeb. Pokud rada nevybere nájemce přímo a přikloní se k nabídkovému řízení, ceny za podnájem mohou být mnohem vyšší.

Smlouvu bude provozovatel uzavírat na dobu neurčitou s nájemcem koupaliště, jímž jsou Technické služby Krnov. Její součástí bude požadavek na celoroční provoz a pevná otevírací doba v době provozu koupaliště.

Vedle nájemného bude podnájemník hradit také platby za poskytnuté služby na základě vystavené faktury.