„Začali jsme už v březnu, kdy byly pokáceny nebezpečné stromy, u nichž hrozil pád. Plná příprava započala v dubnu postupným kompletním úklidem areálu po zimě a byla opravena kanalizace u sociálních zařízení,“ říká vedoucí sportovních a rekreačních zařízení Alžběta Nykodymová

V nejbližších dnech bude dokončena instalace semaforu na toboganu a ještě dojde k opravě střechy pokladen.

„Vše chystáme tak, abychom nebyli překvapení a v případě hezkého počasí mohli otevřít, protože během sezony bychom se rádi soustředili už jen na provoz,“ doplňuje.

Objekt s občerstvením na krnovském koupališti, rok 2023.
Krnovské koupaliště bude mít nový bufet. Sloužit bude i cyklistům

S tím souvisí i oprava zadního bufetu. Ten by měl lépe korespondovat s celkovým vzhledem koupaliště a být také připraven pokrýt potřeby návštěvníků, než bude otevřený nový na místě starého v přední části areálu.

„V provozu bude i menší bufet u minigolfu, který nabídne hlavně balené nápoje, cukrovinky nebo čepované pivo. Jednáme i s drobnými prodejci, kteří by rádi provozovali stánky se zmrzlinou či s cukrovou vatou,“ přibližuje Alžběta Nykodymová.

Sloupky zasazené do asfaltu znemožní autům projet kolem řeky Opavice a krnovského koupaliště z Petrovické ulice na Karáskovu, a naopak. Pro cyklisty a pěší se nic nezměnilo. 23. 7. 2023
VIDEO: Průjezd zakázán. Cestu u koupaliště v Krnově zaslepily sloupky

Co se týče vstupného, oproti minulé sezoně došlo k drobnému zdražení. Sezonní permanentka letos vyjde na 2 000 korun (vloni to bylo 1 750 korun). Za denní vstupenku zaplatí dospělí 90 korun oproti loňským 80 korunám, děti bude stát 55 korun, tedy o 5 korun více, a senioři a studenti si připlatí 10 korun, takže je celodenní lístek vyjde na 70 korun.

Rodinné vstupné bude stát 120 a 180 korun, což je v obou případech o 20 korun více než v loňském roce. „Kompletní ceník na novou sezonu zájemci najdou už nyní na našich nových webových stránkách, kde budeme rovněž informovat o aktuální provozní době v souvislosti s počasím. Pokud bude hezky, budeme mít otevřeno od devíti do devatenácti hodin, přičemž nevylučujeme ani prodloužení do dvaceti hodin,“ uzavírá Alžběta Nykodymová.