V pondělí 4. září byl po prázdninové přestávce zahájen provoz krytého bazénu a sauny.

Bruslaři se už těší na novou sezonu krnovského zimního stadionu. Ledová plocha už se mrazí. Kluziště pravděpodobně otevře už příští týden.

Provozovatelé krnovského koupaliště hodnotí sezonu koupaliště jako docela úspěšnou, a to i navzdory tomu, že kvůli deštivému počasí bylo 12 dnů uzavřeno. První plavci mohli koupaliště navštívit 20. června a ti poslední v neděli 3. září.

„Celková návštěvnost byla letos 24 279 osob, což je velice pěkné číslo. Ve srovnání s minulými lety je vidět, že stále roste, když například vloni do areálu zavítalo 22 316 osob,“ vypočítává vedoucí sportovních a rekreačních zařízení Alžběta Nykodymová.

Sezona byla úspěšná také díky tomu, že na koupališti nedošlo k žádnému zásadnímu technickému problému.

„Dny, ve kterých bylo koupaliště uzavřeno, využili zaměstnanci k úklidu po tropických dnech nebo k úpravě vody, abychom byli na další provoz plnohodnotně připraveni,“ dodává Nykodymová.

Koupaliště končí, bazén a kluziště začíná

S uzavřením koupaliště tak od pondělí 4. září začala nová sezona v městských lázních. Tady ceník za návštěvu bazénu i sauny zůstal stejný jako v loňském roce.

„Během prázdninové pauzy došlo k vymalování kompletně celých prostor sauny i k výměně osvětlení,“ popisuje Alžběta Nykodymová s tím, že aktuální provozní dobu pro veřejnost návštěvníci najdou na stránkách tskrnov.cz, stejně jako rozpis ledové plochy na zimním stadionu.

V něm zahájili přípravu na novou sezonu už 1. září, aby Krnované měli k dispozici led už v druhém zářijovém týdnu. Také zde zůstává ceník stejný. Co se změní, je rozsah využití ledové plochy sportovními kluby.

„Kromě těch krnovských zde totiž bude trénovat a nastupovat ke svým domácím druholigovým zápasům také družstvo mužů HC Slezan Opava, jejichž stadion prochází rekonstrukcí. Uživatelé ledu se tak budou muset lehce uskromnit, věřím však, že nakonec budou všichni spokojeni,“ vysvětluje Alžběta Nykodymová.

Led kluziště během letní přestávky nahradila umělá plocha, kterou využívaly nejen kluby, ale rovněž sportovci z řad veřejnosti. Konal se zde například dvoudenní florbalový turnaj či suchá příprava krnovských hokejistů.

„Došlo i k údržbě staré technologii, jako byl servis kompresoru, doplnění čpavku nebo oprava ucpávek. Dále bylo vyměněno osvětlení nad ledovou plochou i v šatnách a na chodbách jižní tribuny, uskutečnily se i opravy a výmalba šaten hokejové mládeže. Kromě toho byla realizována i řada menších údržbářských prací, které nám sezonu pomohou zvládnout bez komplikací,“ uzavírá Alžběta Nykodymová.