Kofola Music Club v Krnově patří mezi nejvyhledávanější koncertní místa v České republice. Ročně ho navštíví přibližně sto kapel, včetně divadelních a jiných uměleckých seskupení. Jakožto jeden z největších a nejlépe vybavených hudebních klubů na Moravě a ve Slezsku dokáže hostit i technicky náročná vystoupení. 

Před dvaceti lety se jeho provozovatelem stal Martin Hradečný. Kulaté výročí oslaví klub pátečním koncertem Pražského výběru. Ten je už ale bohužel vyprodaný a vstupenky nebudou ani na místě.

Zdroj: Youtube

O den později, tedy v sobotu 14. října, ale Kofola Music Club nabídne návrat do přelomu tisíciletí, kdy spousta mladých poslouchala dívčí kapelu Holki. Ta tehdy sklízela obrovské úspěchy a vyprodávala velké koncertní sály. Lístky jsou stále k dispozici.

I po letech je o Holki stále zájem, takže je provozovatel Kofola Music Clubu pozval do Krnova, stejně jako před nedávnem hitmakera Michala Davida. Podobné žánry, které poněkud vybočují z běžné dramaturgie klubu, budou pokračovat.

Zdroj: Youtube

„Máme tu třeba kapelu Holki nebo ABBA revival ABBRON na doplnění obvyklého programu. V Kofole mají tradici oldies party, kde se hrají české i zahraniční staré fláky typu Modern Talkikg, Michal David nebo Vítězslav Vávra. Většinou je dělám jako samostatnou akci, ale teď mi přišlo vhodné to spojit s koncertem Holki nebo s ABBA revivalem. Pop je jen takové doplnění obvyklého programu. Zajímavou letošní novinkou jsou vinyl burzy pro milovníky gramofonových desek,“ uzavřel Martin Hradečný.

Michal David ve vyprodaném sále klubu Kofola. 22. září 2023.
VIDEO: Michal David vyprodal Kofolu. Pochvaloval si, jak je blízko lidem

Podívejte se na video z koncertu Michala Davida v Kofola Music Clubu:

Zdroj: František Kuba

Právě burza vinylových desek je další z akcí, kterou na nadcházející víkend v Kofola Music Clubu chystají. Konat se bude v neděli 15. října od 13 do 16 hodin. Zájemci o klasické desky si zde jistě přijdou na své.

A kdo by se do krnovského Kofola Music Clubu nedostal tento víkend, pro toho má Martin Hradečný připravený pestrý program i pro následující týdny. Hned příští víkend tady uvítají třeba Hradišťan s Jiřím Pavlicou nebo kapelu Progress 2, která si zde připomene 55 let na hudební scéně.

Program Kofola Music Clubu:

13. 10. Pražský výběr (vyprodáno)
14. 10. ve 20 hodin Holki + oldies party
15. 10.  13 - 16 hodin Vinyl burza
20. 10. ve 20 hodin Hradišťan a Jiří Pavlica
21. 10. ve 20 hodin Progress 2 (55 let na scéně 1968-2023)