„Nedokážu filozoficky rozebírat, jak změny v DPH pomůžou státnímu rozpočtu. Je mi ale asi jako všem ostatním jasné, že ceny, které už dnes nejsou malé, budou ještě vyšší. Na něčem lidé prostě ušetřit musí, když se všude všechno zdražuje,“ popsal Martin Hradečný současnou situaci s tím, že pivo stejně jako vstupné jsou pro kluby, jako je Kofola, nejdůležitějším zdrojem příjmů.

Martin Hradečný je smířený s tím, že s novými sazbami DPH se už nedá nic dělat. „Obecně jsme na tom teď všichni stejně, když tato nová pravidla dopadnou na všechny. Tyto změny bohužel přichází v době, kdy už několik let v řadě není návštěvnost klubů, hospod a restaurací žádná hitpadáda. Nejdřív na všechny dolehl covid a lockdowny, pak válka a drahé energie a teď tyhle daňové změny DPH. Nechci vládě radit, ale pokud to teď podnikatelé ve větší míře zabalí, žádné DPH navíc se nevybere a státní rozpočet na tom bude stejně jako před tím,“ říká.

V dané situaci ale doporučuje nestrašit zbytečně lidi drahotou a nevytvářet paniku. „Nedělejme si to ještě horší. Zkuste se  spíš zamyslet nad situací pozitivně. Jestli nám chcete pomoct, tak si vyberte koncert z programu našeho klubu nebo si zajděte na pivo,“ vzkazuje Martin Hradečný z krnovského klubu Kofola.