Aby se radní nemuseli spoléhat jen na vlastní nápady, obrátili se i na veřejnost, ať navrhne nové ulici jméno. Díky tomu měli zastupitelé na výběr z několika názvů. Radní jim kromě Kasárenské doporučili zvážit ulici Karla Dospivy nebo Leopolda Bauera. Zastupitelé v průběhu jednání přidali ještě návrh na Lichtenštejnská.

Znovuotevření knihovny v Holčovicích provázela slavnost a výstava zajímavostí z knihovního fondu.
OBRAZEM: Oblíbená knihovna chatařů i místních v Holčovicích je nová a moderní

Zastupitel Petr Vartecký (KSČM) navrhl novou ulici pojmenovat Květná, přestože v Krnově už existuje velmi podobná adresa: ulice 9. května. „Květná je veselejší, poetická. Kasárna tu vzbuzují různé vzpomínky, takové i onaké,“ zdůvodnil Vartecký svůj návrh Květná.

Jana Třísky?

Krnovanům kasárna vyvolávají především vzpomínky na problematické soužití s okupační sovětskou armádou, která zřizovala nepřístupné zóny, střelnice, cvičiště, černé stavby a skládky. Dříve narozeným Krnovanům kasárna vyvolávají vzpomínky na dobu, kdy v nich ještě hospodařila československá armáda.

Počátkem šedesátých let rok vojenské služby v Krnově vykonal nedávno zesnulý herec a charakterní člověk Jan Tříska. Mluvil v krnovském rozhlase po drátě, chodil na motorkářský ovál za cvilínským nádražím fandit plochodrážníkům, spolupracoval s krnovskými ochotníky, chodil do kina Mír a měl zde řadu přítel. Proto Deník navrhl ulici Vojína Tříska nebo Jana Třísky, ale radní tento námět nezaujal.

Karla Dospivy?

Karel Dospiva, zakladatel a umělecký vedoucí Dechového orchestru mladých DOM Krnov a dlouholetý ředitel krnovské umělecké školy má velkou zásluhu na propagaci města. ,„Název ulice Karla Dospivy by mohl zvěčnit důležitost této osobnosti, která byla jednou z nejvýznamnějších v novodobých dějinách našeho města. Byl to člověk, který ovlivnil životy stovek lidí napříč generacemi,“ uvedl v diskusi Kamil Trávníček (Krnovští patrioti).

Centrum Krnova bylo plné lidí, kteří si užívali babího léta a vůně kávy.
Coffee festival o víkendu zalidnil centrum Krnova. Nebyl ale pouze o kávě

Význam Karla Dospivy zastupitelstvo už ocenilo udělením titulu Čestný občan města Krnova. Do diskuse se přihlásil také Ladislav Sekanina (KSČM): „Jeho jméno by si zasloužilo nést například městské divadlo, nebo jiný kulturní stánek, ale ne zrovna ulice,“ řekl Sekanina. Zastupitel Vítězslav Maláč (KDU-ČSL) vysvětlil, proč pro tento návrh nebude hlasovat:

„Nepopírám jeho zásluhy, byl to ale také trošku kontroverzní člověk. Někteří učitelé na něj vzpomínali tak, že byli vyhozeni pro svoje přesvědčení. To si pamatuji jako malý kluk, kdy jsem měl soukromého učitele, který byl ze školy vyhozený jen proto, že hrál na varhany v kostele,“ uvedl Maláč.

Návrh na ulici Leopolda Bauera zastupitele nepřesvědčil, protože leží příliš daleko od slavných staveb architekta Bauera. Ani na Lichtenštejnské ulici se neshodli, přestože tento šlechtický rod ovlivnil současnou podobu Krnova víc, než kdokoliv jiný. K potřebné většině hlasů měl nejblíže název Kasárenská. Zastupitel Miroslav Kozelský (Krnovští patrioti) navrhl nové hlasování, protože se při tom prvním zdržel, ale v zásadě nemá s Kasárenskou problém. Výhodou Kasárenské je, že bude snadno zapamatovatelná.

Slavnosti dýní v Osoblaze jsou nezapomenutelný zážitek.
OBRAZEM: Dýně, kam se podíváš. Dýňobraní v Osoblaze opět stálo za to

Kasárenskou schválilo 19 zastupitelů, dva byli proti a dva se zdrželi. Naposledy se soupis krnovských ulic rozšířil před deseti lety, když do něj přibyla ulice Na Bělidle. V roce 2007, když vznikala zástavba rodinných domů mezi ulicemi Ježnickou a Starou Ježnickou, byla do seznamu zapsána nová ulice Pod Ježníkem.