Sousedská slavnost se propojila s konceptem „jednodenní restaurace“ Restaurant Day. Celkem devět odvážných přijalo výzvu navařit polévku, připravit hovězí tortilly se švestkovým dipem, slaný štrůdl, chléb se škvarkama nebo řepový burger, napéct muffiny, kremrole nebo sušenky podle rodinného receptu a postavit se se svým dílem na ulici před kolemjdoucí.

Na své si přišli vegani i ti, kdo jsou na poctivou domácí kuchyni nebo na sladké. Naprostou senzací letošního ročníku byla premiéra autentické jihoindické kuchyně v Krnově.

Liběna Kuruganti Riedlová ve stánku Čatný představila jak originální mňamky se vaří v její česko indické rodině. Kdo dosud nevěděl, že churumumuri je pufrovaná rýže s indickou masalou a zeleninou, po prvním ochutnání na tuto esenci indické kuchyně už nikdy nezapomene.

A co teprve fermentované pšeničné kuličky, jaké neochutnáte v žádné jiné restauraci než v Krnově na přímo na vozovce v křižovatce Opavské a Zapletalovy ulice. Zažít Krnov jinak totiž znamená zažít také ulice bez aut. Zažít povinné smlouvání o ceně té nejautentičtější indické gastronomie.

Liběna Kuruganti Riedlová rovněž šíří osvětu, proč by ani v české kuchyni neměly chybět hliněné hrnce na zdravé vaření.

Samozřejmě v prostoru po obou stranách historického nýtovaného mostu kromě hodování čekala i řada dalších zážitků. Na každém kroku čekaly umělecké instalace, hrála hudba nebo se zpívalo, tancovalo, tvořilo a vyrábělo. Severští pánové pozvali děti do svého světa šermu, lukostřelby a hry na středověk a fantasy.

Starobylé řemeslo předváděli kováři se svou výhní. Pedagog, překladatel a spisovatel Jaroslav Konvička představil své knihy včetně té úplně nejnovější, co teprve míří do knihkupectví. Satirický román Učytelskej má hrubku v názvu, aby každého vyprovokoval k zamyšlení nad současným vzdělávacím systémem.

Ducha cirkulární ekonomiky připomněly knižní i bleší bazar. Nechyběl ani přístřešek z petlahví. Tolik hravých nápadů, spontánní tvořivosti a sousedské pospolitosti už dlouho nebylo k vidění na jednom místě.