Krkoškova nástupce by mělo zvolit už ve středu 27. března na svém zasedání krnovské zastupitelstvo. Jednání začíná v půl páté odpoledne ve Středisku volného času v Dobrovského ulici 16. Bod o hlasování o novém radním ale v programu, zveřejněném na webových stránkách města, není.

Soud s hejtmanem Moravskoslezského kraje Janem Krkoškou.
Hejtman Krkoška je vinen v kauze uplácení lékařů, dostal peněžitý trest

„Pan Krkoška se vzdal mandátu zastupitele, tedy i radního. Ve středu na zasedání zastupitelstva města složí slib náhradník z ANO Tomáš Andršt,“ řekla agentuře ČTK mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

Jan Krkoška byl ve čtvrtek 21. března u soudu v Praze uznán vinným z uplácení a účasti na organizované zločinecké skupině. V reakci na to se rozhodl rezignovat na funkci prvního muže Moravskoslezského kraje a vystoupit z hnutí ANO.

Hejtman Jan Krkoška, 19. března 2024, Krnov.
Jan Krkoška rezignoval na funkci hejtmana MS kraje a končí v hnutí ANO

Předsedové koaličních politických klubů ve vedení kraje rozhodli, že po odstoupení Jana Krkošky z funkce hejtmana podpoří hnutím ANO navrženého nástupce Josefa Bělicu, dosavadního primátora Havířova.

Do funkce ho krajští zastupitelé mají zvolit na středu 3. dubna. Do té doby vedení kraje oficiálně převzal Jakub Unucka coby první náměstek.