Práce, které potrvají až do podzimu, se neobejdou bez komplikací, které se dotknou návštěvníků hřbitova i obyvatel blízkých bytových domů. Nejenže dočasně ubyde parkovacích míst, ale dojde také k zásadním změnám v dopravě.

Už v týdnu od 22. do 28. dubna bude muset z lokality před hřbitovem zmizet parkující auta. „Následně od 28. dubna až do konce letních prázdnin bude úplně uzavřena komunikace podél hřbitova. Zastávka MHD „Krnov, hřbitov“, která se nachází vpravo od vstupu na hřbitov, bude přemístěna na Smetanův okruh ke kamenictví. Zastávka v opačném směru u ZŠ Dvořákův okruh zůstane na svém místě,“ informovala mluvčí města Dita Círová.

Ve stejné době bude i částečně zjednosměrněný provoz v ulicích Hřbitovní a Tolstého, jelikož stavební práce zasáhnou i do ulice Hřbitovní.

Atmosféra krnovského hřbitova na přelomu října a listopadu 2022.
Víc parkovacích míst a nové cesty. Proměna krnovského hřbitova začala

Po celý květen pak budou probíhat stavební práce na Smetanově okruhu, jejichž součástí bude i výstavba nové zastávky MHD. Provoz zde budou řídit semafory a ze Školní ulice nepůjde odbočit doleva.

Po celou dobu stavebních prací je celá lokalita před hřbitovem uzavřena i pro pěší. Přístup na hřbitov je ale zajištěn, trasy pro chodce jsou vyznačeny.

„Revitalizace veřejného prostranství před krnovským hřbitovem zahrnuje vybudování nových komunikací pro pěší s bezbariérovými úpravami, přemístění autobusové zastávky městské hromadné dopravy k hlavní komunikaci na Smetanově okruhu a zvýšení počtu parkovacích míst. Součástí prací jsou také přeložky sítí,“ doplnila Dita Círová.

První den provozu nového nákupního centra S1 v Krnově.
V Krnově otevřelo nové obchodní centrum. Nabízí sedm prodejen. Podívejte se

V upraveném prostoru budou některé plochy nově zatravněny, firma vysadí deset vzrostlých stromů a instaluje nové prvky městského mobiliáře, například přístřešek pro cestující na autobusové zastávce, lavičky, odpadkové koše nebo reklamní vitríny před vstupem do hřbitova.

Zakázku za 12,4 milionu korun bez DPH provádí společnost Berkastav. Hotovo má být na konci srpna.

ilustrační fotky dopravní situace před krnovským hřbitovem před rekonstrukcí v age: klíčová slova Dopravní situace na Dušičky ze 3. listopadu 2023