Rostoucí velkoobchodní ceny elektřiny se promítnou v příštích dvou letech také do rozpočtů města Krnova i jeho příspěvkových organizací a obchodních společností. Sdružený nákup energií pro roky 2019 a 2020 na Českomoravské komoditní burze Kladno poprvé přinesl zdražení.

Po nákupu, který pro město zajišťovala společnost FIN-servis, je jasné, že Krnov čekají ceny až o třetinu vyšší oproti současným.

„Za nárůstem ceny elektrické energie je třeba vidět výrazné zvýšení ceny emisních povolenek, růst ceny uhlí a ropy, a také geopolitické vlivy,“ uvedl makléř Radim Dočekal ze společnost FIN-servis.

V příštích dvou letech bude dodavatelem elektřiny v oblasti nízkého napětí společnost EP Energy Trading. Ta bude Krnovu dodávat za průměrnou cenu 1112 korun za jednu megawatthodinu (MWh). Elektřinu v hladině vysokého napětí bude za 1158 korun za MWh dodávat společnost Pražská plynárenská.

Aktuální cena elektřiny na velkoobchodním trhu se na přelomu května a června pohybovala v rozmezí 42 až 44 eur, tedy 1100 až 1130 korun za megawatthodinu s dodávkou v roce 2019.

Vzhledem k rozhodnutí nakoupit na období dvou let bylo možné využít faktu, že velkoobchodní cena elektřiny s dodávkou v roce 2020 byla v době nákupu o více než 50 korun za megawatthodinu nižší než na rok 2019.