V roce 2010 o užívání veřejného prostranství na krnovském náměstí požádal podnikatel Čeněk Berousek z východních Čech, aby zde uspořádal první farmářské trhy. Krnovští radní jeho záměr tehdy přivítali. Podle zkušeností z jiných měst očekávali, že se náměstí zaplní sezonní zeleninou, ovocem, včelařskými produkty, vínem, klobásami, sýry a dalšími potravinami regionálního původu.

Bohužel přišlo rozčarování, protože trhy moc farmářské nebyly. Sortiment ve stáncích připomínal spíš jarmark nebo běžnou tržnici.

Prodejci mohli být spokojení, protože zákazníci neodcházeli s prázdnýma rukama, a také krnovští občané uvítali oživení náměstí trhy. Zklamaní byli hlavně radní, protože si od farmářských trhů slibovali podporu regionálních pěstitelů, chovatelů a zpracovatelů, ale žádné ovoce, zeleninu ani místní speciality na náměstí nenašli.

„Když nás letos znovu požádal pan Berousek o pronájem náměstí za účelem pořádání farmářských trhů, byli jsme v radě proti a jeho žádost jsme zamítli. Shodli jsme se, že jeho prodejní akce před dvěma lety byla všechno možné, jen ne farmářské trhy," uvedla krnovská starostka Alena Krušinová, podle které místní zemědělci a zahrádkáři mohou své produkty nabízet celoročně na tržnici, která je hned vedle Hlavního náměstí.

„Farmářské trhy jsou jen pojem a záleží na každém z nás, co si pod ním představí. My nabízíme takové zboží a takovou podobu trhů, jakou zde vidíte. Nemůžeme za to, že vy jste si pod pojmem farmářské trhy představovali něco jiného," odpovídal před dvěma lety jeden z organizátorů farmářských trhů na krnovském náměstí, když se ho návštěvníci ptali, kde najdou ovoce a zeleninu.