„Tato nová vakcína je upravena tak, aby byla účinná nejen proti původní podobě onemocnění SARS-CoV-2, ale i proti novým mutacím viru, které jsou mezi lidmi aktuálně nejrozšířenější. Tedy varianta omikron a její subvarianty. Je určena jako 3. nebo 4. dávka očkování pro osoby starší 12 let. Zájemci o její aplikaci mohou přijít nejdříve tři měsíce od podání předchozí dávky,“ uvedla vedoucí ústavní lékárny SZZ Krnov PharmDr. Kateřina Vašířová.

Ilustrační foto
Z Jeseníku do Prahy už ne. Arriva ruší přímý spoj do hlavního města

Podání nového očkovacího séra zvyšuje ochranný efekt dosavadního očkování. Neslouží ale jako první ani druhá dávka očkování. „Vhodné je zejména pro seniory, osoby s chronickým onemocněním, klienty v zařízeních sociální péče, popřípadě pro zdravotníky a osoby pečující o nemocné a oslabené. V případě prodělaného onemocnění covid-19 je možné aplikaci posilující dávky odložit o tři měsíce od propuknutí nemoci či pozitivního PCR testu,“ sdělila Marie Žaloudíková, vedoucí lékařka očkovacího týmu krnovské nemocnice.

Očkovací centrum krnovské nemocnice vede lékařka  Marie Žaloudíková.Očkovací centrum krnovské nemocnice vede lékařka Marie Žaloudíková.Zdroj: Květa Urbánková

Očkovací centrum SZZ Krnov se nachází u vstupu do nemocnice. V současné době je v provozu každý pátek od 7 do 10 hodin. V případě většího zájmu se provozní hodiny centra rozšíří. Očkovat se zde mohou také zájemci předem registrovaní přes Centrální rezervační systém (https://crs.uzis.cz/).