Nejviditelnější akcí je rekonstrukce stavebních prvků ve Smetanových sadech, protože komplikuje pohyb chodců v samém centru města. Odměnou za tato omezení jim bude nová podoba parku. Nové komunikace, vyměněné lavičky, odpadkové koše i lampy veřejného osvětlení každý zaregistruje na první pohled, ale nové budou i vodovodní přípojky a šachty.

Rekonstrukce za 24 milionů korun přinese také úpravy významných míst v parku, například okolí památníku obětem válek a násilí. Rekonstrukce Smetanových sadů, kterou provádí krnovská firma Aleš Fousek, skončí přesně za rok.

Kanalizace na Bruntálské ulici

V srpnu bude zahájena rekonstrukce kanalizace v Bruntálské ulici. V úseku od křižovatky s ulicí Partyzánů po křižovatku s ulicí Mýtní bude vyměněno potrubí za nové sklolaminátové o větším profilu.

„Kanalizace je uložena pod rušnou výpadovkou na Bruntál, takže její výměna se neobejde bez dopravních komplikací. Doprava bude v některých úsecích omezena jen na jeden pruh a budou ji řídit semafory," řekl vedoucí investičního oddělení Georgios Bazakas. Stavbu za 15,5 milionu korun zrealizuje sdružení firem Vodostav Ostrava Silnice Morava.

Nová parkovací místa na sídlišti

Staví se také na opačném konci města, na Sídlišti pod Cvilínem, kde buduje firma Ing. Petr Malinovský třiačtyřicet nových parkovacích míst. Součástí akce, která město vyjde na 1,9 milionu korun, je i nové veřejné osvětlení a zelené plochy s výsadbou patnácti stromů. Parkoviště bude hotové do konce srpna, ale stromy budou vysazeny až na podzim.

Osvětlení divadla

Investiční akcí, která není na očích veřejnosti, je rekonstrukce scénického osvětlení v divadle. „Dosavadní technologie ze sedmdesátých let i přes dobrou technickou údržbu dosluhuje. Nejsou náhradní díly a soubory na tomto zastaralém zařízení odmítaly pracovat," vysvětlil Georgios Bazakas. Zakázku za 2,8 milionu korun získala firma Art Lighting Production.