K nejvíce sledovaným patřila otázka městských lázní. Ve hře byly dvě možnosti: rekonstrukce a stavba nového bazénu. Zvítězila druhá varianta. „Byla schválena výstavba nového bazénu v areálu koupaliště,“ informovala mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

V areálu koupaliště je již naplánována rekonstrukce stávající bazénové vany a zvětšení dětského bazénku. Jedná se však o dva nezávislé projekty.

Krnovští zastupitelé dále rozhodli, že město koupí budovu na Říčním okruhu, která přímo navazuje na areál Karnoly, který už je ve vlastnictví města. Budovu nabídl zemský archiv, který ji nemůže využívat kvůli nevyhovující nosnosti dřevěných konstrukcí.

„Pro běžné užívání je budova dostačující. Po revitalizaci sousední továrny bychom objekt mohli využít jako administrativní zázemí, případně gastroprovoz,“ uvedl místostarosta Krnova Jan Krkoška. Jasno je i v tom, kdo bude investovat v průmyslové zóně. „Jde o společnosti EDS Trade, RETIS GROUP, SKOL a DMHERMES Trade,“ vyjmenovala Círová.

Toto usnesení zastupitelstva je zřejmě definitivní symbolická tečka za velkolepými plány společnosti Taneco, která chtěla v Krnově vybudovat aquaponickou farmu produkující ryby a zeleninu průmyslovými technologiemi. Mezirezortní komise ministerstva průmyslu a obchodu tuto investici ale vyhodnotila tak, že se nejedná o průmyslovou výrobu, nýbrž o zemědělství, a proto Tanecu nevydala doporučení.

Město dále o milion snížilo cenu za areál bývalé plicní léčebny na Ježníku, nyní ho nabízí za čtyři miliony korun. Naopak kupovat se bude pětihektarový pozemek po bývalé slévárně, který společnost Fascination zbavila odpadu. Jeho cena je 15 milionů.