Organizátoři přehlídky zbraní tentokrát obvyklou registraci a výdej střeliva přesunuli z budovy střelnice pod přístřešky. Tato strategie „venku, ale pod střechou“ se rozhodně vyplatila.

Zájemci si chodili zastřílet průběžně po celý den, takže se netvořily fronty, ale ani žádné z připravených stanovišť nečekalo prázdné. Kromě sportovních střelců, myslivců, policistů a dalších profesionálů často přichází na střelnici za poučeníma novými zážitky celé rodiny.

TŘICET ČESKÝCH ZBRANÍ

Česká zbrojovka si pro krnovskou střelnici tentokrát připravila kolekci třiceti sportovních, armádních, loveckých a osobních zbraní, jakou hned tak někde pohromadě neuvidíte.

Bojové útočné pušky Bren a armádní samopaly Scorpion EVO hned vedle kompletní modelové řady pistolí CZ P-10, a to včetně kombinace pistoles reflexním zaměřovačem místo mechanických mířidel.

PUŠKA TSR NEMINE CÍL

Největším lákadlem ale byla odstřelovací puška TSR. Téeserko si Krnované mohli vyzkoušet na stometrové střelnici, takže všechny vypálené rány i úplným začátečníkům šly přímo do černého středu terče. Vždyť TSR je zkonstruována tak, aby profesionálové dokázali spolehlivě zasáhnout cíl na vzdálenost přes půl kilometru.

Krnovský klub Kofola se zapojil do iniciativy WeMakeEvents. Ve středu 30. září jeho fasáda byla nasvícená červenou.
Kofola zčervenala. Krnovská klubová legenda se připojila ke kampani #WeAreEvents

Podle výrobců z České zbrojovky se při vývoji této nejnovější extrémně přesné zbraně hledalo řešení pro střelbu i za ztížených okolností až do vzdálenosti 800 metrů. Samozřejmostí je nastavitelná spoušť s přesně definovaným bodem odpalu. Stavitelná je také lícnice, aby střelec měl optimální podmínky pro míření v každé pozici. Také si TSR může přizpůsobit pro velikost ruky a délku prstů.

Vojenský odstřelovač potřebuje co největší balistický výkon, takže je nutná silnostěnná hlaveň a kompenzování zpětného nárazu. Každý se v Krnově mohl přesvědčit, že střelivo 308 Winchester je už opravdu hodně silná ráže. Proto nejen střelec, ale i přihlížející ze vzdálenosti několika metrů při výstřelu TSR pocítili tlakovou vlnu celým povrchem těla.

S INSTRUKTOREM MŮŽE STŘÍLET KAŽDÝ

Jen málokdo z Krnovanů je takový fanoušek střelby, aby si pořídil TSR za víc než sto tisíc korun, nebo celou modelovou řadu pistolí. Na krnovské střelnici si mohl zastřílet z kterékoliv vystavené zbraně i úplný začátečník, a ani k tomu nepotřeboval zbrojní průkaz. Na každého zde osobně dohlížel zkušený zodpovědný instruktor.

Do Ostravskému muzea dorazila 130 kg mince z ryzího zlata s hodnotou 100 milionů korun, 30 září 2020 v Ostravě.
Obří stomilionová mince je v Ostravě. Podívejte se, takto vypadá