„Každá česká obec si zaslouží mít svoji leteckou fotografii vydanou knižně. To je krédo naší práce na edici Česko z nebe. Nejprve jsme začali knihami o velkých regionech jako Brněnsko či Zlínsko a z letadla jsme zachytili všechny jejich zajímavosti. Nevešly se nám tam ale všechny obce z regionu a každá z nich nabízí kompozice, které z letadla vypadají úchvatně. A proto jsme se v druhém kole rozhodli jít hlouběji a přiblížit Českou republiku z nebe po menších územních celcích, kterými jsou obce s rozšířenou působností. V těchto nových knihách si tak každý obyvatel regionu najde i tu svoji vesničku,“ přibližuje vizi celé knižní edice pilot, fotograf a nakladatel Milan Paprčka.

Podívejte se úchvatné záběry ve videoreportáži ke knize

Zdroj: Youtube

Krnov je klidné krásné město, které nabízí návštěvníkům nádherná zákoutí a turisticky atraktivní okolí. ,,Krnov má svoje čarovné náměstí, jehož dominantou jsou staré městské domy a radnice. Starobylé kostely, zámecký areál, ale i městský park, kde člověka pohltí kouzlo přírody. Samotná příroda je v oblasti Krnovska velmi pestrá. Nachází se tu horské oblasti plné lesů a údolí. Také ale úrodná půda Malé Hané a Osoblažska, kde současně najdeme vícero zámků a hradů. Například zámky Slezské Rudoltice, Dívčí Hrad nebo Hoštálkovy.

Asi nejznámější dominantu Krnovska - hora Cvilín

O kousek dál najdeme asi nejznámější dominantu Krnovska - horu Cvilín, kde se nachází kostel Povýšení svatého Kříže. Nedaleko je i zřícenina a rozhledna, ze které při dobrém počasí můžeme spatřit krásy Jeseníku,“ popisuje region Krnovska Jozef Caban z CBS Nakladatelství, který dorazil až ze Slovenska, aby se mohl podílet na přípravě této knihy.

Areál Karnoly v centru Krnova se otevřel veřejnosti jako Zahrada smyslů. V době adventu zde světelné objekty vytváří magickou atmosféru. 1. prosinec 2022
OBRAZEM: Světelná Zahrada smyslů v Karnole se stala novou atrakcí Krnova

Kniha upozorňuje také na historii regionu Krnovska. ,,Spojila se zde historie Rakouska Uherska, první republiky a pohnutých časů druhé světové války. Díky ní je zde stále vidět vliv bývalých Sudet. Architektura v regionu nám ukazuje, že tu žili rodiny, které milovaly tento kraj a zanechaly nám něco, co opravdu můžeme obdivovat. Neodmyslitelnou součástí Krnovska je také početná skupina řeckých obyvatel. Její vliv můžeme ochutnat především ve skvělém jídle, ale i v kultuře, kterou si v průběhu let stále uchovávají,“ popisuje Jozef Caban.

Kniha, která představuje prezentaci toho nejlepšího, co oblast Krnovska nabízí, v podobě leteckých snímků, je zajímavostí pro občany a starosty obcí a měst. ,,Kniha nabízí možnosti, jak potěšit rodáky, kteří se stále vracejí, jak už z Německa nebo i z Řecka. Jedná se o příjemný dárek při uvítání občanů do života, pro jubilanty, vzácné návštěvy anebo jako poděkování těm, kteří pomohli obci," zakončil Jozef Caban.