Město Krnov se každoročně představuje na veletrzích a výstavách cestovního ruchu v České republice i na Slovensku a v Polsku. Letos má v plánu stihnout účast na osmi veletrzích.

Už má za sebou veletrh turistických možností v regionech Regiontour na brněnském výstavišti, kde mohli návštěvníci najít Krnov ve společném stánku Olomouckého a Moravskoslezského kraje s názvem Jeseníky.

„Největší poptávka byla, jako vždy, po mapách. S velkou odezvou se setkala aktualizovaná česko-polská cykloturistická mapa Krnovska a Prudnicka. Lidé chválili, že na ní najdou také Praděd,“ zhodnotila Regiontour Zuzana Pavlusová z krnovského odboru strategického rozvoje a dodala, že společně s Krnovem se na brněnském veletrhu představilo také jeho polské partnerské město Prudnik.

Hokejisté Krnova - Ilustrační foto.
Velké okresní derby znovu ovládli hokejisté Krnova

Po veletrhu cestovního ruchu Regiontour se Krnov vydal na veletrh cestovního ruchu ITF Slovakiatour Bratislava. V dalších týdnech zamíří ještě na veletrhy HolidayWorld v Praze, které se konají od 21. do 24. února. V březnu naváže Dovolená 2019 Ostrava, mezinárodní polské veletrhy turistiky a volného času v polské Vratislavi a GLOBalnie v Katovicích.

Jeseníky. Ilustrační fotoZdroj: DENÍK/Jiří Kopáč

Na výstavy do Prudniku se Krnov chystá v červnu i v září.

„V Polsku se veletrhů účastníme na základě dlouholeté spolupráce s partnerským městem Prudnikem. Tato kooperace funguje vzájemně, to znamená, že Prudnik se společně s námi účastní veletrhů v Brně a Ostravě,“ uvedla vedoucí krnovského odboru strategického rozvoje Monika Vyležíková.

Miroslav Přasličák z Krnova je sadař a pomolog. O své znalosti se rád podělí s krnovskými zahrádkáři.
Přednáška Miroslava Přasličáka: Znáte nové odrůdy jabloní?
Kůrovcovou kalamitu čekají lesníci ještě horší než loni. Pozitivním signálem je aspoň zimní nadílka sněhu a deště, která doplnila v lesní půdě deficit vláhy.
Lesy České republiky očekávají letos nárůst kůrovcové těžby