Malý prostor křižovatky komplikuje pohyb nákladních vozidel a zemědělské techniky. To by se mělo brzy změnit. Na podzim se začalo s úpravou křižovatky, hotovo má být do konce června.

Úprava zahrnuje vybudování ostrůvků a nových přechodů pro chodce, rozšíření komunikace, úpravu a doplnění odvodnění komunikace, přeložky pěších tras i nasvětlení přechodů pro chodce.

„Na podzim byla dokončena část křižovatky, která zasahuje do Smetanových sadů. Její součástí je kamenný kříž, který zůstává zatím na místě. Později bude přesunut zhruba o deset metrů směrem do parku a dojde k jeho opravě,“ uvedl Lubomír Stýskala z odboru veřejných zakázek.

Ilustrační foto.
Policisté si posvítí na telefonující motoristy. Počet obětí nehod vzrostl
Martin Kolomý zvládl druhou etapu na jedničku. Dojel devátý a na jeho kamionovém speciálu Phoenix nepřibyl ani škrábanec.
Martin Kolomý v nejlepší desítce

Práce byly na zimu přerušeny a budou pokračovat na jaře.

„Jakmile to počasí dovolí, stavbaři začnou zemními pracemi po pravé straně při příjezdu do křižovatky ulicí Sv. Ducha, v místech, kde se v současné době nachází travnatá plocha,“ dodal Lubomír Stýskala.

Krnovská křižovatka ulic Sv. Ducha, Hlubčické, Soukenické a Dvořákova okruhu se díky stavebním úpravám změní k lepšímu.Zdroj: Deník / František Kuba

Součástí stavby je také oprava povrchu vozovky v Hlubčické ulici, a to v úseku od ulice Soukenické po ulici U Jatek, a v Soukenické ulici, od Hlubčické ulice po poštu.

Dále pak je v plánu rekonstrukce a modernizace zastávek a zálivů zastávek MHD a vybudování nového přechodu pro chodce u synagogy. Tady dojde také k doplnění plochy žulovými kostkami. Stavbu za téměř 19 milionů korun realizuje společnost STRABAG.

Ilustrační foto.
Rozchody a rozvody občas vyžadují asistenci strážníků
Ilustrační foto.
Lidí na Bruntálsku ubývá