U policie slouží velitel Častulík šestnáct let. Že k hlavním prioritám patří potírání drog, svědčí i nedávný případ, pod jeho vedením kriminalisté zatkli ve středu 4. února dvojici dealerů v bytě v Šumperku i s kompletně vybavenou kvalitní varnou. Dealeři zásobovali rýmařovské narkomany pervitinem a marihuanou.

„Až na začátečnická léta jsem téměř vždy fungoval na kriminálce. Prošel jsem si ji kompletně, od obecné, hospodářské přes vyšetřování. Poté jsem pracoval v Jeseníku jako náměstek pro trestní řízení a poslední rok jako pověřený ředitel,“ představil se elitní důstojník Petr Častulík. Krajský ředitel Policie ČR jej jmenoval od začátku roku na místo šéfa bruntálské kriminálky. „Jsem ženatý, mám tři děti, v současné době bydlím v Krnově,“ prozradil o sobě Petr Častulík.

Jeho záměrem je dobrou práci bruntálských kriminalistů udržet na nejlepší úrovni nejen v kraji, ale i v celé zemi. „Vloni patřilo Okresní ředitelství Jeseník k těm s největší úspěšností, to znamená dařilo se nám objasňovat, odhalovat i vyšetřovat trestnou činnost. Stejně tak bruntálští kolegové měli také mimořádně kvalitní výsledky. Nejdůležitější je týmová práce,“ podotknul Petr Častulík.

Tím hlavním cílem ale podle něj je odvádět kvalitní práci pro veřejnost. „Tak, aby státní zástupci a poté i soudci dokázali daný případ dotáhnout ke zdárnému konci. To pro nás znamená vynesení odsuzujícího rozsudku nad pachatelem. Zprošťující verdikt pro nás není ničím, co by nás těšilo,“ upozornil Petr Častulík, který hodlá zároveň hospodárně využívat do Bruntálu přidělené veřejné prostředky. Sází mimo jiné i na spolupráci s finančními, městskými sociálními i jinými úřady i občanskými sdruženími.

Důležitá je pro něj i vstřícnost policistů k veřejnosti, moderními slovy označenou jako community policing. „Jsme službou pro občany, tedy chráníme jejich majetek a zdraví. Zároveň k lidem přistupujeme s respektem, s cílem maximálního ohledu na oběti trestných činů,“ konstatoval Petr Častulík.