Sedmnáctiletou studentku Střední odborné školy dopravy a cestovního ruchu v Krnově, managementu cestovního ruchu, do soutěže přihlásilo město Bruntál. Cílem soutěže o královnu regionů ČR je zvýraznění tradic a turistických krás krajů. Šlo o jedenáctý ročník soutěže o královnu regionů České republiky a Slovenské republiky. Ester Mušuková zastupovala a propagovala Bruntálsko a Krnovsko. Korunku jí předal na brněnském výstavišti na veletrzích cestovního ruchu GO a Regiontour ministr Jiří Čunek.

Sama Ester Mušuková označuje předávání korunek za velkou šou. „Jistě bych šla do podobné soutěže znovu. Přála bych všem zažít ten super pocit, stát na pódiu mezi těmi nejlepšími,“ řekla Ester Mušuková. Klání jí je přínosem rovněž ve vzdělávání, našla i nové přátele: „Určitě se mi rozšířily informace o bruntálském kraji a získala jsem i nové poznatky o ostatních regionech. Poznala jsem spoustu nových lidí, se kterými bylo fajn.“

Zejména pánové, a to nejen ti úplně mladí, se určitě rádi něco dozvědí o tělesných proporcích oceněné Ester Mušukové. Tak tedy královna bruntálského regionu a třetí nejúspěšnější mladice v zemi váží 58 kilogramů při výšce 167 centimetrů, s mírami 93 – 75 – 93.

Výkony studentky Ester Mušukové a nejen jí si pochvaluje ředitel krnovské školy Zdeněk Klein: „Jsme rádi, že si naše studentky na této celostátní soutěži vedou výborně. Ve dvou předchozích ročnících ji vyhrály, letos obsadila Ester Mušuková třetí místo.“ To je důkaz, že holky škola výborně připravila, aby obstály v silné konkurenci. „Naše škola se touto soutěží inspirovala, pořádáobdobnou akci Krnovská Regina, určenou pro žákyně základních škol. Využíváme zkušeností získaných při soutěži Region Regina v Brně,“ uvedl Zdeněk Klein.

Ester Mušukovou za její píli a především osobnost pochválil i bruntálský starosta František Struška: „Účast a umístění slečny Ester Mušukové je dokladem toho, že se opravdu máme čím pochlubit a nemusí to být jen krásy prostředí, ve kterém žijeme. Na její úspěch jsme velmi pyšní a děkujeme jí za takovouto reprezentaci.“

O titul se utkalo deset dívek ve věku od 16 do 19 let z devíti regionů. Ester Mušuková děkuje za pomoc v soutěži své oblíbené učitelce Elen Maláčové. V soutěži musela prokázat své znalosti o Bruntálsku, vařila i dovezla do Brna zdejší speciality. „Vyzkoušela jsem si mluvit před porotou a před lidmi. Je to skutečně výborná zkušenost,“ sdělila Ester Mušuková.