Povodně podle pracovníků dispečinku společnosti Povodí Odry ale v kraji zatím nehrozí. Silný vítr během noci na dnešek navíc lámal stromy a větve. V jednom případě spadlý strom lehce zranil řidiče osobního auta. První stupeň povodňové aktivity v Karlovicích na Bruntálsku platí od 05:00. Vzhledem k předpovědi počasí odborníci předpokládají, že tam hladina řeky bude ještě nějakou dobu stoupat. Stejně tak i v řece Opavice nad Krnovem. "Neočekáváme ale, že by se tam měly vyhlašovat nejvyšší stupně povodňové aktivity," řekl ČTK vodohospodář.

Situace se podle něj už uklidnila v Beskydech, kde intenzivní srážky přestaly. V nejvyšším moravskoslezském pohoří prší podstatně méně. Hladiny řek by to nemělo zásadním způsobem ovlivnit. "Předpokládáme, že i na Jesenicku nejintenzivnější déšť odezní během noci na pátek a v pátek dopoledne," dodal dispečer.

V souvislosti s noční bouřkou moravskoslezští hasiči zaznamenali tři desítky zásahů. "Hlavně se jednalo o spadlé stromy kvůli silnému větru, kvůli dešti to byl během noci jen jeden výjezd. V Ostravě hasiči odčerpávali vodu," řekl ČTK mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Nejvíce práce jim počasí dělalo na Bruntálsku, kde zaznamenali operátoři 16 výjezdů. Na Opavsku jich bylo deset.

Spadlý strom například způsobil lehké zranění řidiče osobního auta, které jelo po silnici mezi obcemi Melč a Mikolajice na Opavsku. "Zdravotnická záchranná služba muže středního věku ošetřila. Doprava po komunikaci byla asi na hodinu uzavřená," řekl Kůdela. Dodal, že déšť ovlivnil i průběh evropského šampionátu v požárním sportu, který se od středy koná v Ostravě. Kvůli dešti pořadatelé přesunuli dnešní podvečerní vyhlašování výsledků centrálního Masarykova náměstí na Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích.