Uvedl to ředitel Správy silnic Moravskoslezského kraje Tomáš Böhm. Na výjezdním zasedání investiční komise rady kraje v prostorách areálu Avalanche v Dolní Moravicí kolegům řekl, že je nutné předpokládat a plánovat do budoucna další investice do infrastruktury v bruntálském okresu.

Böhm: Některé silnice jsou v havarijním stavu

„Když jsme projížděli vaším regionem, nemohl jsem si nepovšimnout některých úseků silnic druhých a třetích tříd, které jsou skutečně v havarijním stavu,“ zhodnotil situaci Tomáš Böhm.

Více o opravách silnic čtěte v souvisejících článcích.

Co se týká rekonstrukcí, výstavby a oprav, vše je odvislé od získání finančních prostředků. „Pokud se situace zlepší a peníze budou, věříme, že se naše plány konkretizované v Bílé knize podaří realizovat, ten prostor zde rozhodně je,“ uvedl Tomáš Böhm.

Evropské fondy pomáhají

Díky evropským penězům se silničářům například vloni podařilo rekonstruovat tah z Vrbna pod Pradědem až do Bruntálu. Dnes si už mohou motoristé užívat dosyta mezi městy luxusní cesty.

„Pokud se ještě v obcích na trase, jako jsou Andělská nebo Světlá Hora podaří ještě dodělat obrubníky a udělat veškeré chodníky, myslím, že to bude perfektní,“ doplnil Tomáš Böhm, plánující pro obyvatele regionu celou řadu investičních akcí. „Opakuji, realizace je odvislá od získání financí,“ sdělil Tomáš Böhm.

Mapka se zákresem staveb na Bruntálsku.
Autor: Krajský úřad Moravskoslezského kraje