U baru v centru nedaleko náměstí Míru se dožadoval taxíku 27. září půl hodiny po půlnoci značně opilý šestadvacetiletý zákazník. Odvozu se nakonec nedomohl, taxikářka mu službu odmítla. Muž se namíchnul a pěstí vysklil okénko jejího vozidla. Přestože jej lidé z baru při ničení viděli, strážníkům zapřel, že by se čehokoliv dopustil. Případ jako přestupek vyřeší až správní orgán městského úřadu.

Pití alkoholu nedělá dobře ani třiačtyřicetileté ženě, které se nedařilo v opilosti dojít domů 30. září v noci z ulice K. H. Máchy. Aby někde neupadla a nezranila se přitom, raději ji strážníci zavezli domů. Byla ve stavu mezi snem a bděním.

Den nato večer se opil o pět let starší muž a začal dělat pořádky v západní zóně. Do dveří cizího bytu na Dlouhé ulici bouchal podnapilý natolik vehementně, až je naštípnul. Potrestali jej za to pokutou, a to ještě není všechno. „Po vyčíslení a opravě škody způsobené na dveřích pracovníky hospodářské správy bude muset práce dotyčný muž uhradit,“ řekl ředitel bruntálské městské policie Pavel Petr.

Pokuta neminula 2. října těsně před půlnocí jednadvacetiletého obyvatele bytu na Dlouhé ulici. Je možné, že trénoval na televizní talentmánie, z příbytku si udělal diskotéku, což se nelíbilo sousedům. Strážníci mu nařídili okamžitě hlučnou zábavu zastavit a vyměřili mu pětisetkorunovou pokutu.

V kurzu jsou pistácie

Největší zájem jevili v posledním týdnu zloději v Bruntále o pistácie. V Kauflandu jich jeden ze zlodějů nacpal do kapes za pětatřicet korun. Čtyři oříšky ukradlo i čtyřleté dítě. Troškařem nebyl devětadvacetiletý chmaták, který oříšků uzmul hned pytel za 362 korun. Lidé s oblibou naváží zboží v Kauflandu na váze a poté do sáčku ještě nějaký ten nezvážený kousek přihodí. Tak to udělal i třiadvacetiletý muž, který nepřivážil rajče a papriku za jednadvacet korun.

Další muž nepřivážil nektarinku. Ostudu má kvůli pouhým třem korunám. Rexonu a masox za třiasedmdesát korun ukradl další muž. Dítě vytáhlo pod dojmem televizní reklamy z jogurtu obrázky Kostíků. Třináctiletý kluk schoval pod oděv Kinder vajíčka za 140 korun. Další o rok starší nezletilec nabyl za pět prstů figurku Mikuláše za šedesát korun. Oba hochy předala hlídka matkám a o jejich počinu informovala oddělení péče o dítě bruntálské radnice.

Zboží za 362 korun uvízlo za nehty jednašedesátileté paní. Bezplatně se snažila získat dvě plyšové hračky, sardinky i televizní program. Neminula ji bloková pokuta. Dalšího muže nachytali v Kaufalndu, když se voněl sprejem Playboy. Slíbil, že si přijde sprej dodatečně koupit. Další žena přikvačila rozhořčena na ochranku obchodního domu Lidl. Ochrance nadávala, že její děti nenechala chvíli předtím ukrást dva banány v čokoládě.