Kdyby zákazníci nekradli, strážníci a policisté by chodili do supermarketů jen nakupovat. Bohužel tam musí každou chvíli řešit delikventy, pro které se z pašování nezaplaceného zboží přes pokladnu už pomalu stává životní styl.

V krnovském Kauflandu se jednadvacetiletý mladík pokusil přes pokladny v batohu pronést čokolády a likér za 1298 korun, ale z prodejny se už nedostal. Zadržela ho ostraha, která přivolala strážníky.

„Strážníci nejenže zjistili, že muž byl v posledních třech letech za trestný čin krádeže odsouzen, ale také to, že je hledanou osobou. Proto ho převezli na služebnu Policie ČR a předali policistům. Ve stejné prodejně krnovští strážníci řešili tentýž den ještě jeden podobný případ, když byli přivoláni k ženě, která u pokladny nezaplatila zboží v hodnotě 1205 korun,“ uvedla mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

Jednalo se o šestadvacetiletou ženu, která nechtěla zaplatit za strojek na vlasy a několik kusů pánských trenýrek a ponožek. Pro tuto zlodějku záležitost nebude mít dohru na policii, ale u přestupkové komise.

Nejen v Kauflandu, ale také v Albretu řešili krnovští strážníci podobné krádeže.

„Do prodejny Albert byli přivoláni v pátek 13. července, když ochranka za pokladnami zadržela čtyřiašedesátiletou ženu, která si bez zaplacení chtěla odnést maso v hodnotě 727 korun. Na svou obranu sice tvrdila, že maso zde koupila už v dopoledních hodinách a zapomněla ho v tašce, když šla podruhé nakoupit. Ze lži ji ale usvědčily štítky na balíčcích s masem, kde byl uveden i čas nákupu,“ uzavřela Dita Círová s tím, že také ona se ze svého nákupu bez placení nyní bude zpovídat u přestupkové komise.