Tobogán v barvách města, nové dětské hřiště, lezecká stěna uprostřed bazénu a především průzračná voda. To všechno si mohli návštěvníci opraveného krnovského koupaliště poprvé vyzkoušet už v pátek 3. srpna od 9 hodin.

Očekává se velká návštěvnost také z okolních regionů, protože při ceně vstupného 30 nebo 20 korun se vyplatí rodině přijet do Krnova třeba až z Opavska nebo Ostravska. Lidové vstupné krnovští radní ponechali jako omluvu za zpožděnou kolaudaci a zkrácení letní sezóny.

„Očekáváme denní návštěvnost až dva tisíce lidí. Areál ji bez problémů pojme,“ říká vedoucí sportovních a rekreačních zařízení Vladislav Skopal z Technických služeb Krnov, které koupaliště provozují.

„Z nového koupaliště jsem nadšený už jen podle dostupných fotek. Určitě ho o víkendu navštívím a pak také o dovolené. Chodím tam od dětství, patřím k pravidelným návštěvníkům a přivítal jsem jeho rekonstrukci. I když i před rekonstrukcí to mělo své kouzlo. Sice se rekonstrukce protáhla, ale to je přijatelná daň za tohle vylepšení. Jako alternativu jsem v létě volil koupaliště v Úvalně a Opavě, ale doma je doma. Takže Krnované užijte si zbytek léta na novém koupališti,“ komentoval situaci Jan Pitřík z Krnova.

Atmosféru starého koupaliště nejlépe vystihuje slovo „retro“, protože se za 84 let existence příliš nezměnilo. Koupaliště bylo otevřeno 15. července 1934, protože předváleční němečtí plavci byli nadšeni z blížících se olympijských her v Berlíně v roce 1936. Toužili mít v Krnově padesátimetrový bazén, aby mohli závodit v plavání ve stejných podmínkách jako olympionici.

Rekonstrukce začala vloni v listopadu a měla skončit v závěru června, ale stavbaře zpomalily problémy spojené s čerpáním spodní vody. Zpoždění už nedohnali ani prací o víkendech, ani nasazením většího počtu pracovníků.

Opravy koupaliště vyšly na 44 milionů korun. Například cena tobogánu a skluzavky je téměř 3,5 milionu korun včetně montáže. Rekonstrukci provedla společnost Rakord R & R. Cena za dílo sice byla ve smlouvě stanovena na 39 milionů korun, ale vzhledem ke komplikacím bylo uzavřeno celkem osm dodatků ve výši 5 milionů korun.

Snahou bylo zachovat na koupališti co nejvíc zeleně. Sice byly pokáceny smrky napadené kůrovcem a dostavba areálu si vyžádala odstranění dalších pěti stromů, ale zase byly podél plotu vysazeny nové stromy, aby odclonily koupaliště od budovaného obchvatu Krnova. Kolem bazénů je položeno na 1500 metrů čtverečních kobercového trávníku. Živý plot z tisu poslouží k tomu, aby koupající do vody vcházeli pouze přes čistící zóny.