Peníze na zpracování projektové dokumentace se podařilo s velkým štěstím schválit až na druhý pokus. Než se koupaliště dostalo na seznam prioritních akcí, proběhlo k této problematice rozsáhlé jednání.

„Asi před rokem a půl jsme si položili otázku, zda chceme mít koupaliště u zahrádek v místech, kde ho známe dnes, nebo využijeme plochu vedle lázní pro venkovní bazén a pojmeme areál jako celoroční aquapark. Třetí variantou bylo přemístit koupaliště na opačnou stranu Petrovické ulice do míst, kde bývala lesní školka. Tehdy jsme se shodli, že nejcitlivější a nejvýhodnější je rekonstruovat koupaliště tam, kde je dnes. To ale nevylučuje možnost, že se příští zastupitelstvo rozhodne rozšířit lázně na aquapark,“ zrekapituloval varianty krnovský místostarosta Bedřich Marek. Toho nepříjemně zaskočil požadavek koaličních partnerů z ČSSD odložit rekonstrukci koupaliště a vyvolat diskusi, zda je vhodnější investovat do koupaliště nebo do rozšíření lázní.

„Po roce a půl příprav máme říct: my jsme se spletli a začít znovu? Schválili jsme si pořadí priorit a plán rozvoje města, tak bychom se toho měli držet. Co si má myslet veřejnost? Chceme realizovat akce ve zveřejněném seznamu priorit nebo ne? Pokud sami nevíme, co chceme, je těžké naplňovat programové prohlášení. Nechápu kolegy, kteří na radě hlasují pro pořízení projektové dokumentace koupaliště, a za pár dní hlasují proti tomu, aby se na to uvolnily peníze,“ pokáral koaliční partnery Marek.

K těm, kteří zpochybnili rekonstrukci koupaliště, patří také bývalý starosta Josef Hercig: „Když zaplatíme několik milionů na projekt, ale dotaci na koupaliště nedostaneme, tak zjistíme, že jsme tam, kde jsme byli. Jen nám v šuplíku přibude další drahý a zbytečný projekt. Bylo by účelnější se soustředit na zařízení s celoročním provozem. Letos bylo koupaliště otevřeno jen měsíc a půl. Jakou šanci má Krnov, že dotaci získá? Kdybychom měli něco předjednáno s ministerstvem a věděli, že naše vyhlídky jsou reálné, tak do toho půjdeme. Bohužel nevíme nic,“ uvedl skepticky Hercig.

Podle starostky Renaty Ramazanové se Krnov neuchází o peníze ze státního rozpočtu, ale z Evropské unie, takže nemá smysl něco předjednávat na ministerstvu. „Peníze unie se rozdělují na základě soutěže. Náš úspěch záleží nejvíc na kvalitě zpracovaného projektu,“ reagovala na Hercigova slova Ramazanová.

Místostarosta Marek zastupitelům připomenul, že žádosti o dotaci je potřeba podat začátkem prosince, a pokud Krnov tuto šanci propásne, už se nikdy nevrátí. „Při konzultaci nám bylo řečeno, že je možno žádat o vyšší dotaci, s maximem až devadesát dva procent. Já nevím, jakou máme šanci uspět, ale určitě udělám všechno pro to, aby byla co největší,“ uvedl ve svém emotivním vystoupení Marek. Přesvědčil pár nerozhodných zastupitelů, protože v opakovaném hlasování na druhý pokus už přesun peněz na zpracování projektu těsně prošel.