Mše už se zde neslouží, ale příležitostně pořádá kulturní akce v kostele sdružení Dubnický Antonín. To je samozřejmě pojmenovalo podle patrona zdejšího půvabného kostela.

Nejbližší akce se v kostele v. Antonína Paduánského koná v sobotu 11. června v 15 hodin. V programu vystoupí sboreček Nic Moc a básnířka a folková písničkářka Bea Dostálová z Horního Benešova. Právě Bea Dostálová kromě své autorské hudby a poezie se také jako pedagog věnuje školnímu sboru Nic Moc.

Kostel sv. Antonína Paduánského v Dubnici stojí uprostřed starého hřbitova ohrazeného kamennou zdí. Jednolodní zděná stavba se čtyřbokou věží je postavená v empírovém stylu. Má plochý strop a dřevěnou kruchtu. Dochovala se zde původní výmalba a celé vybavení kostela včetně ručně poháněných varhan z krnovské firmy Bratří Riegrů z roku 1870.

Dubnický kostel je památkou na štědrost knížete Jana Adama z Lichtenštejna, nejvýznamnějšího z dárců. Je také připomínkou stavebního mistra Gottlieba Mayera z Krnova, který je autorem projektu a současně také v roce 1823 vedl stavební práce. Do dubnického kostela byl umístěn kamenný oltář a zvony, které se podařilo zachránit z původního dřevěného kostela. Stál na úplně stejném místě, než vyhořel.