VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kontrola rybářů na Slezské Hartě

Slezská Harta se stala oblíbeným výletním místem našeho regionu, kam se jezdí na výlety, na ryby, na loď. Zdálky vypadá toto místo jako ráj. Ten má ale zblízka své mouchy: návštěvníci rybáři i turisté přijíždějí autem až ke břehu a po jejich odjezdu zůstává kolem nepořádek. Dokážeme zajistit, aby Slezská Harta zůstala chloubou našeho regionu a ne místem, za které se musíme stydět?

4.7.2016 1
SDÍLEJ:

Policisté spolu s pracovníky Rybářské stráže kontrolovali dodržování předpisů při rybolovu na Slezské Hartě.Foto: Policie ČR

Policisté a pracovníci Rybářské stráže tomu chtějí v průběhu léta napomoci a Slezská Harta bude jedním z míst, kam zaměří svou pozornost a budou zde chování návštěvníků kontrolovat. Jedna z policejních akcí proběhla právě v minulých dnech a byla zaměřená na dodržování předpisů o rybářství, o ochraně životního prostředí, o vodách a plavební bezpečnosti na vodních cestách.

„Zkontrolovali jsme 62 osob a také tři plující plavidla, kde jsme u vůdců provedli dechové zkoušky na přítomnost alkoholu. Zkoušky měly negativní výsledek," uvedla mluvčí Pavla Jiroušková.

A jak dopadli rybáři? Zjistila se nějaká porušení pravidel? „Ano, rybářská stráž řešila několik porušení předpisů o rybářství," odpověděla Pavla Jiroušková.

Jakých prohřešků se nejčastěji rybáři dopouštějí? „K největším problémům patří vjezd aut na pozemky Povodí Odry a to, že rybáři, ale samozřejmě nejen oni, nechávají po sobě nepořádek nebo uklízí tak, že igelitové pytle s odpadky hodí do křoví. Zjistili jsme i další, spíše drobnější, přestupky, jako to, že si ponechají více ryb, loví na tři pruty, nezapisují povinné údaje a podobně," upřesnil Roman Složil z Rybářské stráže.

V jiném období bývá častým přestupkem i nedodržení časového omezení, to ale teď problémem není. „Od poloviny června do konce srpna je v revíru Slezská Harta povolen lov bez časového omezení. Je ale nutné mít místo lovu osvětleno elektrickým světlem," připomněl předseda místní organizace Bruntál Českého rybářského svazu Vilém Janíček.

„Vzhledem k zvýšenému počtu návštěvníků vodního díla Slezská Harta budou tyto akce probíhat i v následujících letních měsících," uzavřela Pavla Jiroušková.

Gabriela Mathiasová

Autor: Redakce

4.7.2016 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Krnov – Rožnov 5:3
5

Krnov si zápas zbytečně zdramatizoval, ale nakonec vyhrál

Ilustrační foto.

V souboji nováčků se radoval Rýmařov

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

/FOTOGALERIE/ Kteří poslanci budou po volbách v dolní komoře parlamentu zastupovat a hájit zájmy Moravskoslezského kraje? Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO. Podívejte se, kdo patří mezi nově zvolené poslance.

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.  

Mladí lidé letos volili častěji, než je zvykem

/FOTOGALERIE/ Během voleb do poslanecké sněmovny se k urnám dostavilo mnoho mladých lidí, kteří v předchozích volbách ještě hlasovat nemohli. Podle odpovědí mladých voličů z Rýmařova šli k volbám, protože jim není lhostejné, kdo bude sedět v příští vládě a jakou politiku povede Česko jak vnitrostátně, tak vůči Evropské unii.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení