Město Bruntál rozestavilo v rámci jarního úklidu kontejnery, aby se lidé zbavovali bezplatně nepotřebných věcí, vyjma komunálního odpadu. A právě kontejnery jsou velkým lákadlem pro různé sběrače. Strážníci takových případů zaznamenali desítky.

Do kontejneru v jedné z ulic pod Uhlířským vrchem vlezla 18. dubna dopoledne žena ve věku devětačtyřiceti let. Nejenže sbírala nezákonně odpad, navíc kolem kontejneru udělala se svou partou nepořádek. „Strážníci nechali ženu vše uklidit a návdavkem ji pokutovali,“ řekl ředitel bruntálské městské policie Pavel Petr.

Děti vlezly do jiného kontejneru 21. dubna odpoledne. Ve sběrné nádobě zřejmě viděly velký zdroj majetku. I ony udělaly okolo nepořádek, který musely uklidit.

Nohy si Pražané neunavovali

Pohledem z Uhlířského vrchu se chtěli pokochat dva muži 22. dubna dopoledne. Neodstavili však po vzoru jiných rekreantů automobil na parkovišti před Křížovou cestou. „Objeli vozem závoru a snažili se vyjet až ke kostelu,“ potvrdil Pavel Petr. Čtyřiatřicetiletého muže z Prahy stihla za jeho řidičskou drzost pokuta v blokovém řízení, zároveň přišel o bod v bodovém systému. Příště už možná vyrazí nad Bruntál raději pěšky.

Na Uhlířském vrchu se však také pohybují vandalové, kteří už poněkolikáté poničili ceduli v altánu pod Křížovou cestou. A nejenže informační ceduli zničili, málem zbourali i samotný altánek. Strážníci případ předali příslušným orgánům bruntálské radnice.

Doklady ztratil a našel

Něčí doklady ležely v potoku u internátu na Kavalcově ulici 19. dubna v poledne. Strážníci přivolali dobrovolné hasiče, kteří se pro ně v vydali v gumákách do vody. Ukázalo se, že řidičský a občanský průkaz, zbrojní pas a makrokarta patří čtyřicetiletému muži. Hlídka odevzdala doklady na policii a informovala městský úřad.

O pět dnů později přišel jeden z obyvatelů města na služebnu s tím, že mu někdo ukradl peníze a doklady. Sebral mu je prý někdo z bližních, se kterými popíjel na návštěvě v bytě. O doklady a hotovost přišel ve chvíli, kdy už měl něco upito, čehož měl využít zloděj.