První ročník koňské show Na skok do Skal proběhl za účasti nejlepších jezdců a koní ČR v různých odvětvích jezdeckého sportu v roce 2009.

Stáji Kincl se i v letošním ročníku podařilo pro diváky namíchat koktejl zajímavých a netradičních koňských disciplín. Pravidelní návštěvníci zvyklí na nabitý program tak v pátek 15. července již netrpělivě očekávali otevření celého areálu. Od 18 hodin, kdy započala samotná akce v kryté jezdecké hale, tak mohlo více jak třináct set návštěvníků, kteří si do Skal našli cestu, zhlédnout ukázku poníků, rej kočárů Petra Vlašice, emotivní vystoupení Jin-Jang a Maličký Jany Vije Plačkové, rytířské a trikové disciplíny stáje Trojan Praha, voltiž Lukáše Kloudy, drezůry Fríských koní manželů Moniky a Leoše Novotných či vystoupení Minihorse jezdecké Stáje Royal Liberty.

Závěr vystoupení patřil již tradičnímu skoku do výšky, jenž pro tento rok obstarala polská dvojice stáje Moszna. Po celé odpoledne byly pro malé i velké návštěvníky připraveny atrakce v podobě jízdy na koni i v kočáře, skákacího hradu, skluzavky, malování na obličej, minizoo, dílnička pro děti, stánků a dalších. Po skončení samotné koňské show se všichni těšili na premiérové vystoupení Davida Krause a jeho kapely a velkolepý, hudbou doprovázený ohňostroj. Celá koňská show je, jak už i název napovídá, charitativní akcí, kterou se organizátoři snaží pomáhat vybraným projektům. Ne jinak je tomu je i letos, kdy se na část výtěžku mohou těšit zejména děti z dětského domova v Janovicích. Příznivci akce ve Skalách, koní a jezdeckého sportu se již nyní mohou těšit na příští ročník, který se bude konat za rok.

MIROSLAV ŠKODA