Léta diskuzí jsou minulostí, Krnov má tedy konečně umělý trávník! A to ne jen tak ledajaký. Hřiště, jehož syp tvoří tři části, a tedy kokosové vlákno, korek a přírodní složka, spadá pod naprostou špičku tuzemských povrchů. „Je vysoce kvalitní! Jeden z nejkvalitnějších trávníků v republice, takových je u nás snad jen pět nebo šest, jedná se o nejmodernější trend,“ prozradil předseda fotbalového klubu Vlastimil Gřunděl.

Nejen Krnov se od letošní sezony pyšní novým hřištěm. Na umělém povrchu hrají od léta rovněž v bruntálské Olympii. Podle Gřunděla ale nedosahuje takových kvalit. „Trávník, který je v Bruntále, má gumový granulát, což je starší technologie. Náš trávník je špička,“ vysvětlil Gřunděl.

Myšlenku nad výstavbou nového hřiště přetavovali představitelé krnovského klubu ve skutečnost dlouhých pět let. Klíčovým faktorem byl především zisk dotace z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. „Tušili jsme, že bychom mohli dosáhnout na grant, to byl základní předpoklad,“ prozradil Vlatimil Gřunděl. Na financování projektu se podílelo dotací i město Krnov.

Hřiště má za sebou teprve první etapu finálního konceptu. Tu tvoří pouze výstavba samotného umělého trávníku. Zábradlí, zavlažování či osvětlení přibudou po Novém roce.

Hřiště využijí i školy

Realizaci modernizace krnovského stadionu zajistila společnost EKKL Kroměříž, která vyhrála výběrové řízení. Stavební práce pak započaly letos v srpnu. „Přístup dodavatele byl perfektní. Stavba se obešla bez větších problémů, ty dílčí firma bleskově vyřešila,“ chválil Gřunděl. Špičkový povrch neohrozí ani povětrnostní podmínky. Déšť? V žádném případě nevadí. A údržba? „Minimální,“ dodal Gřunděl.

Představitelné krnovského klubu vycházeli ze zkušeností z Rožnova pod Radhoštěm, kde je stejný typ trávníku už v provozu. A na Valašsku si jej údajně pochvalují. „Dokonce už nechtějí hrát na přírodní trávě, všichni míří na umělku. V Rožnově nám to potvrdil kdekdo, od tajemníka přes správce až po trenéry,“ pokračoval předseda.

Nové hřiště má pochopitelně sloužit především fotbalovému klubu. „Hřiště jsme koncipovali tak, aby ho využívali převážně mládežníci od přípravky po dorostence. Samozřejmě za špatného počasí naněmmohou hrát i muži, ale trávník je určen především mládežnickým družstvům,“ vysvětlil Vlastimil Gřunděl. K dispozici bude ale i pro školy, a to převážně v dopoledních hodinách v průběhu týdne a také v rámci školních turnajů. „Byla to má podmínka, když jsem jednal s městem o dotaci. Je to jen ku prospěchu krnovského sportu,“ zakončil Gřunděl.

Celý rozhovor s předsedou fotbalového klubu Vlastimilem Gřundělem naleznete ZDE.
Slavnostní otevření nového hřiště proběhne v sobotu od 10 hodin přípravnými zápasy mládežnických družstev.