Přestože většina programu se odehrávala ve tmě, účastníci ještě dlouho budou vzpomínat na magickou atmosféru. této akce. Byla to oslava vítězství Uhlířáku v celostátní anketě Alej roku. Samotné lípy se zvoněním postaraly o předehru koncertu krnovského rodáka Karla Kekeši.

Lipová alej je hlavní oslavenec, díky kterému se barokní kostel postavený na sopce zaplnil do posledního místa. Vede k poutnímu kostelu Panny Marie Pomocné na Uhlířském vrchu už od roku 1770. Větvě prastarých lip obalené ledem se změnily v akustické hudební nástroje.

Ředitelství silnic a dálnic připravilo vizualizaci, která podrobně vysvětluje dopravní řešení obchvatu Bruntálu.
Top projekty regionu: Obchvaty Krnova a Bruntálu dostaly zelenou

Led zvonil ve větru, když tudy promrzlí obyvatelé Bruntálu kráčeli tmou, mrazem a sněhem do kopce ke kostelu. Bylo to docela strašidelné, když jim nad hlavami praskaly a cinkaly větve ohnuté pod náporem těžkého ledu. Všichni si uvědomili, že tato cesta lemovaná lípami má své kouzlo ve dne i v noci, a také ve všech ročních obdobích. Není divu, že vyhrála titul Alej roku z 93 alejí ze všech čtrnácti krajů České republiky.

Koncert Karla Kekešiho při svíčkách a petrolejkách korunoval tyto romantické zážitky plné ledu, mrazu, sněhu, větru a plamínků zářících do tmy. Akustika a hlavně atmosféra poutního kostela je ideální zejména pro intenzivní vnímání alikvotního zpěvu. Karel Kekeši se svým hlasem dokáže čarovat. Podtitul „koncert, jaký Bruntál ještě neviděl," není nadsázka.