Vedlejší komunikace na Albrechticku byly řadu let v dezolátním stavu. I když se mluvilo o jejich nutné rekonstrukci, nedařilo se Albrechtickým sehnat finanční prostředky.

Právě loni byla žádost o dotaci úspěšná a Městu Albrechtice připadlo devětadvacet milionů korun z ministerstva pro místní rozvoj. To vzalo v potaz fakt, že komunikace jsou zničené od povodní z roku 1997, a městu v žádosti vyhovělo. Jedinou podmínkou převzetí dotace byla spoluúčast města. „Necelých pět milionů korun jsme museli do rekonstrukcí komunikací uvolnit z rozpočtu města. I když se jedná o vysokou částku, tak je jisté, že bychom lepší šanci k tak dlouho slibované rekonstrukci neměli,“ řekl starosta Města Albrechtic Luděk Volek.

Zhotovitelem dílčích úseků rekonstrukcí v Linhartovech, Hůrkách, Hynčicích, Biskupicích, Ztracené Vodě i Městě Albrechticích byla bruntálská Kareta a společnost Ecovia Haná. Těm přálo počasí, a proto šly práce stihnout v termínu. „To, že k nám opět nepřišla zima, přálo zhotovitelům. Zrekonstruované silnice byly předány v termínu. Věřím, že lidé okrajových částí Města Albrechtic tuto skutečnost ocení,“ zakončil Luděk Volek.

Opravené silnice si pochvalují také místní hasiči. „Už bylo na čase, aby došlo k opravám některých silnic. Myslím si, že je to pěkný dárek pro občany, kteří žijí v okrajových částech našeho města. My hasiči se nyní také budeme rychleji dostávat k požárům či jiným událostem,“ řekl Petr Křištof, velitel dobrovolných hasičů Města Albrechtic.