klasických sportovních vozů Porsche se v pátek setkají v České Vsi u Jeseníku. Parkoviště před hotelem Zlatý Chlum v České Vsi u Jeseníku, kde jsou ubytováni, nabídne podívanou, která potěší každého technika, znalce automobilové historie i estéta s citem pro design karoserií.

SPANILÁ JÍZDA

Zítra se kolona aut Porsche vydá na náměstí v Jeseníku, kde majitelé vystaví své krásné vozy a zajdou si do okolních restaurací na občerstvení. Spanilá jízda vozů Porsche bude pokračovat i na další místa v okolí města Jeseníku.

Účastníci akce vyrazí směr Mikulovice a Zlaté Hory, a dále je čeká krásná vyhlídková cesta přes Jindřichov až do Města Albrechtic.

ZA AUTÍČKY NA ZÁMEK

„Tam pak navštívíme Zámek Linhartovy. Sobotní prohlídka zámku je dohodnuta na 15 hodinu. Tam pro nás jako milé překvapení bude čekat expozice několika stovek modelů autíček, samozřejmě včetně našich milovaných ,poršáků',“ slibují organizátoři pátého ročníku srazu aut Porsche.

„Na zámku přivítáme účastníky spanilé jízdy atraktivních vozů, kteří si k nám přijedou prohlédnout především expozici několika stovek modelů autíček ze sbírky Petra Kocourka z Krnova. Mezi autíčky různých značek bude především nával u modelů ,poršáků',“ doplnil kastelán linhartovského zámku Jaroslav Hrubý.

Samozřejmě jsou na zámek v Linhartovech zváni všichni, kteří chtějí zažít na jednom místě Poršáky v podobě autíček angličáků i v podobě skutečných veteránů, sporťáků i klasických aut.

V neděli se konvoj Porsche vydá navštívit další krásná místa v okolí Jeseníku.

„Na posledním srazu jsme si zavzpomínali na Jesenický sraz z roku 2014, ke kterému patřila i jelení obora v Dětřichově. Právě na návrh našich členů a kamarádů jsme dohodli opět prohlídku a výlet mezi jeleny, což je nezapomenutelný zážitek,“ zakončili pozvánku organizátoři s tím, že komu se program plný výletů bude líbit, může si víkend o pár dnů prodloužit a zakončit sraz Porsche s krásnou dovolenou v Jeseníkách.