Hned po svátcích odlétá staroměstský rodák Martin Kolomý na další ročník známého závodu Rallye Dakar, tentokrát do vnitrozemského státu Jižní Ameriky, do Bolívie.

„Myslím, že letošní Dakar by mohl být svým způsobem jiný a zvláštní. Koná se v Bolívii, nikdo z našeho týmu tam ještě nebyl, takže nás možná čeká nějaké překvapení, co se týká závodní trasy. Mohu jen hádat, třeba bude letošní trasa více offroadová, ale opravdu zatím nevím, co by se dalo čekat.

Všechno se dozvíme až těsně před závodem," sdělil Martin Kolomý, pilot závodního týmu Buggyra.

Důsledná příprava, noví lidé

Na letošní přípravě na závod tým Buggyra rozhodně nešetřil a hodnotí ji jako velice dobrou. V rámci testů na Dakar mají za sebou spoustu najetých kilometrů a závodů, jezdili například v Maďarsku, Španělsku a také na Slovensku. Přípravy a změny se udály i v rámci nového vozu a také v týmu přibylo pár nových lidí.

„Náš tým se rozrostl, nyní čítá pětatřicet členů. Pojedeme také v novém kamionu Tatra Phoenix. Pod Tatrou jezdím již třetím rokem a jsem spokojený, během té doby proběhlo také pár změn, co se týká formací, jako byli například noví piloti," vysvětlil Martin Kolomý.

Závodit bude opět i šternberský pilot Jaroslav Valtr, který se již na začátku roku vyjádřil, že jej zklamání z minulých dvou závodů nedokáže odradit od toho, aby se zúčastnil i letošní sezony Rallye Dakar.

Odlet na závod

První skupina závodního týmu odlétá do Bolívie již dnes, aby tam mohla převzít auta a vybavení. Druhá skupina ji bude následovat hned o den později, tedy 30. prosince.

V Bolívii doladí, co bude potřeba, snad se už tedy konečně dozví i více informací ohledně trasy, a na závodě oficiálně odstartují 2. ledna 2016. „Jede s námi i osobní auto a více asistenčních aut než minule, myslím, že na Českou republiku to je opravdu veliká výprava," říká pobaveně Martin Kolomý.

Podpora fanoušků je vítána

Martin Kolomý děkuje všem fanouškům za podporu a vybízí čtenáře Deníku, aby jim i letos drželi palce a přáli jen ty nejlepší podmínky a minimum problémů, trasa bude náročná, záleží samozřejmě na přípravě, ale vždy se hodí i trochu toho štěstí.

„S vybavením jsem opravdu moc spokojený, tým udělal pro přípravu na závod vyloženě maximum! Máme s sebou spoustu náhradních dílů, takže doufám, že nás nějaké technické problémy jen tak nezaskočí a neoslabí. Ale být by nemusely, musím zaklepat na dřevo, ať si to zbytečně nepřivolávám," uzavřel s úsměvem před startem Dakaru Martin Kolomý.

Miriam Opletalová