Stačí, aby dárci zvládli úspěšný odběr do 29. listopadu, po  odběru odpověděli správně na soutěžní otázku, a tím se zapojili do soutěže.

Zájemci o darování krve či plazmy a přihlášení do soutěže se musí k odběru objednat na odběrovém středisku v bruntálské nemocnici, je možné i telefonem na čísle 724 612 667 nebo emailem na adrese evidence.bruntal@tsl.agel.cz.

Navíc každý již registrovaný dárce, který přijde darovat krev či plazmu a přivede s sebou alespoň jednoho nového dárce, získá jako poděkování dárek v podobě deštníku.

Bezplatné dárcovství krve zahrnuje také lékařské vyšetření, možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, získat vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení a uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr. Dárcem krve se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 65 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů.

Studenti krnovských škol zaznamenali vyprávění německých rodáků. Výsledek své práce pak prezentovali v krnovské synagoze.
Studenti zaznamenali vyprávění německých rodáků