Jaký je to pocit, být součástí něčeho velkého, něčeho krásného, zpívat to stejné, co v té chvíli zpívají další stovky a tisíce lidí v celé zemi?

Dnes to můžete zažít. V 18 hodin Česko zpívá koledy. Tahle adventní akce spojí v jeden okamžik minimálně sedm míst v našem okrese. A více než dvě stě osmdesát míst v naší zemi. Zpívat se bude v Bruntále, Janově, Petrovicích, Krnově, Světlé Hoře, ve Vrbně pod Pradědem, v Praze, Brně, Olomouci, Ostravě, Opavě.

Přidají se i některá města v zahraničí, již podruhé se sejdou krajané v německém Mnichově, dále v české škole v Madridu, na železničním hraničním přechodu Železná Ruda Bayerisch Eisenstein. Všude tam budou znít krásné české koledy, všude tam budou zpívat lidé s myšlenkou, že v tu chvíli je spojuje něco nádherného, všude tam se lidé oddají té působivé sváteční atmosféře adventu.

Začínáme přesně v 18 hodin a koledy zpíváme v tomto pořadí: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal, Pásli ovce Valaši. Kde nezná text, může si vzít na pomoc naše noviny, kde jsou texty všech koled otištěny.

V Bruntále se role tahouna ujala skupina Arrest, která bude předzpívávat na pódiu, v Krnově na náměstí si lidé zazpívají společně se skupinou Tensing. Připojit se mohou lidé třeba i doma, stačí si v 18 hodin zapnout Hit rádio Orion, kde všechny koledy v tu chvíli zazní také.

Dnes v 18 hodin zpíváme

- na náměstí Míru v Bruntále
- v zasedací místnosti Městského úřadu Janov u Krnova
- na Hlavním náměstí v Krnově
- v domově pro seniory v Krnově
- na obecním úřadě v Petrovicích u Krnova
- před kulturním střediskem ve Světlé Hoře
- u vánočního stromu na Jesenické ulici u okružní křižovatky ve Vrbně pod Pradědem

Co si zazpíváme

- Nesem Vám noviny
- Narodil se Kristus Pán
- Půjdem spolu do Betléma
- Štědrej večer nastal
- Pásli ovce Valaši