Během prázdninových měsíců se v Krnově zcela uzavřou prostory čajovny Ninive a hudebního klubu Kofola. První klubové večery se rozběhnou až vzáří.
Provozovatelé čajovny Ninive a Kofola klubu na prázdniny zavírají a vobou objektech plánují úklidové a údržbové práce.

VKofole navíc vznikne nové podium. „Mimo běžných posezónních oprav a velkého úklidu se vklubu bude pracovat na renovaci jeviště ve velkém sále. Podlaha stávajícího podia už má své odslouženo a je nutné položit novou,“ potvrdil Martin Hradečný, provozovatel Kofola music clubu. Zbrusu nová prkna podia otestují 11.září Naoko a den po nich legenda českého rocku Progress 2.

Také vKavárně čajovně Ninive se chystají o prázdninách uklízet a opravovat. Čajovna bude otevřena ještě do 15. července, ale program se zde rozběhne se začátkem školního roku. Provozovatelé čajovny by se rádi setkávali se svými hosty i vlétě, ale pod širým nebem.

„Moc rádi bychom přes prázdniny nabízeli naše služby vzahradě Flemmichovy vily. Kavárna v zahradě by byla otevřena večer, probíhaly by zde i nepravidelné klubové večery. Zatím však tomu brání náročné hygienické předpisy, stavební normy a různá nařízení. Zatím nic není definitivně rozhodnuto, ještě jsme náš plán nevzdali, a zkoušíme najít cesty jak by to šlo zařídit,“ uvedla Zuzana Hazan ze Slezské diakonie, která čajovnu Ninive provozuje.

Jednání o případném zpestření provozu v areálu vily čajovnou stále pokračují a snad je čeká dobrý konec. (voz)