Zastupitelé stáli před dilematem, zda podpořit významnou firmu, která dělá Krnovu dobré jméno, nebo vyslyšet petici občanů. V závěru loňského roku post generálního ředitele Kofoly v Česku a na Slovensku opustil majitel firmy Jannis Samaras a nahradil ho Daniel Buryš. Pro nového generálního ředitele to byla příležitost osobně se představit zastupitelům.

„Nešlo by to řešit naopak, tedy přesunout aktivity Za Drahou do Vrbiny? Ve Vrbině je spousta místa, nikdo tam nebydlí, dopravní situace je tam vynikající a po dokončení obchvatu se ještě zlepší,“ položil dotaz zastupitel Petr Vartecký (KSČM).

ZŮSTAT V KRNOVĚ NEBO NE?

DANIEL BURYŠ se v listopadu stal novým generálním ředitelem Kofoly pro Česko a Slovensko. Přesvědčil krnovské zastupitele, aby podpořili záměr Kofoly  na modernizaci logistiky.

„Zvažujeme veškeré varianty, včetně toho, co navrhovali naši sousedé, přestěhování závodu úplně mimo město. Kofola vznikla v Krnově a váží si toho, že se zde může dále rozvíjet. Stěhování do Vrbiny není pro nás efektivní. Výrobní proces potřebuje připojení na energie a zejména vodu. Stěhování výroby by zkomplikovalo situaci tak významně, že bychom museli zvážit, zda v Krnově zůstat, nebo ne,“ řekl zastupitelům Daniel Buryš, který v Kofole působil jako finanční ředitel, než se stal ředitelem generálním.

ZMĚNÍ ÚZEMNÍ PLÁN

Buryš ujistil zastupitele, že Kofola se bude snažit sousedům co nejvíc vyhovět a nenarušovat jejich život, ale určité negativní vlivy vytváří každá továrna. „Krnov se bude rozvíjet jako centrum inovací a nových technologií, ale objemově výroba růst nebude. Jde nám o centralizaci dopravy a zlepšení logistiky, abychom omezili zbytečné přejezdy,“ ujistil Daniel Buryš zastupitele. Ti navzdory emotivním vystoupením občanů vyšli vstříc Kofole a změnu územního plánu schválili.