Postaršímu muži nebylo lhostejné, že se po Mezině toulá opuštěná kočka. Nebohé zvíře posedávalo uprostřed hlavní silnice a jen tak pokukovalo po okolí.

Muž se bál, že kočku brzy srazí jedno z aut, kterých k přehradě Slezská Harta jezdí více, než dost. Kočky se mu zželelo, a tak ji naložil a odvezl do bruntálského kočičího útulku Princovo na Žlutém kopci. Sám si ji ponechat nemohl, jelikož je majitelem dosti ostrého psa.

Z jiných koček měla strach

Kočka pojmenovaná Mašlička je vyloženě městským zvířetem. „Projevy Mašličky a návyky nasvědčovaly, že byla vychovávána v bytě bez společnosti dalších zvířat. Její přežití ve volné krajině se rovnalo téměř nule.

Majitel se jí přesto takto necitlivě zbavil. Mašlička nechápala, co se stalo, co vlastně provedla zlého, že si vysloužila takový ortel," popisovala situaci, do níž se kočka dostala, provozovatelka kočičího útulku Dagmar Veselá.

Mašlička v Mezině hledala útočiště u každého stavení, které jí připomínalo tolik milovaný domov. Ale nedočkala se, a to ani poté, co ji citlivý člověk odvezl do útulku.

„Mašlička v našem útulku od prvního dne nechtěla být. Měla velký strach z tolika koček, neměla zde svého a pouze jen a jen pro sebe milovaného člověka," pokračovala Dagmar Veselá. Co se v útulku kočka ocitla, schovávala se do boudiček, pod postele a nekomunikovala vlastně s nikým.

Najde nového majitele?

Mašlička přestala jíst, hubla, málo pila a psychicky se hroutila z prostředí, ve kterém se proti své vůli ocitla. „Dávala nám najevo, že toto není opravdu její domov, že raději umře," uvedla Veselá.

V tom jednu z ošetřovatelek napadlo: co tak vzít Mašličku ke mně domů, i když mám doma již čtyři kočky. Já to zkusím, a vezmu si ji k sobě. Byla to spásná myšlenka, zachránila Mašličce život.

Mašlička hned v první vteřině pobytu v bytě poznala dávné, i když cizí podmínky. Proběhla takřka bleskem celým bytem a najednou jí nevadili ani čtyři kočičí společníci. Usadila se ve vteřině pod stolem, a v další chvíli se uvelebila v obýváku na sedačce. Očichávala dokonce misku s jídlem.

Postupně začala pít a stravovat se, po týdnu se její kondice viditelně zlepšila. Stala se z ní přítulná, obrovsky oddaná společnice. Začala opět přibývat na váze.

Každý krok své nové majitelky sledovala s obavou, aby o ni zase nepřišla. Mašlička je u nové majitelky již celý měsíc a zdá se, že jí pobyt v bytě velmi prospívá.

Velmi by však přivítala, kdyby si ji osvojila rodina, která by ji měla stejně ráda jako její dočasná majitelka a získala by nový domov navždy. Pokud chcete věrné zvířátko, které přinese do vašeho obydlí radost, můžete volat do bruntálského útulku na telefon 776 839 044.

Nebo si pro Mašličku rovnou zajděte.