Nové obchodní centrum o celkové ploše přes pět tisíc metrů se otevře na jaře a představí sedm prodejen: Penny, Datart, Pepco, DM drogerie, Kick, Super zoo a TEDi. Starosta Krnova Tomáš Hradil na dotazy občanů potvrdil, že příští rok se zde nejspíš rozběhne další etapa výstavby.

"Dostávám mnoho dotazů k nákupnímu centru, shrnuji proto aktuální informace do jednoho příspěvku. Otevření: původně v květnu příštího roku, nicméně stavba je mírně v předstihu, nejoptimističtější termín je půlka dubna. Další obchody: chystají se další dvě etapy. Ta první by se mohla začít stavět už příští rok. Projekt je v plném proudu. Investor jedná s řetězcem obuvi, dále se značkou sportovního oblečení a vybavení plus s několika dalšími. V poslední etapě pak budou menší obchůdky," odpověděl Tomáš Hradil na dotazy občanů.

Krnovany také zajímalo, zda součástí obchodního centra S1 Krnov budou kavárny, fastfood nebo obecně gastro. "Není to zatím moc pravděpodobné. Prostě se smiřte, že Mekáč v Krnově v blízké době nebude. Ale dostali jsme na dnešním jednání s investorem jeden nápad na "lokální fastfood". Uvidíme. Je to na "dlouhé lokte"," odpověděl starosta na dotazy ohledně potenciálních gastro provozoven.

Tomáše Hradila potěšila informace, že parkovací místa kolem obchodního centra budou z materiálu, který umí vsakovat vodu, a že se v této lokalitě počítá i s výsadbou zeleně.

"Nákupní centra většinou nebývají architektonickými skvosty, tohle se ale nedávno přepracovávalo a je na něm vidět, že je materiálově a celkově modernější než ty, co znám," doplnil starosta, čím mu tento projekt udělal radost.

"Pro komfortní nakupování bude vybudováno více než sto parkovacích míst,“ potvrdila Markéta Kolář Rašíková z oddělení reklamy a marketingu Saller group. Jedná se o firmu se sídlem v Otvicích na Chomutovsku. "Součástí stavby bude také úprava stávající křižovatky a nový průjezd do ulice Vrchlického,“ uzavřela Markéta Kolář Rašíková.