Bohumilu Hrabalovi budou věnovány citáty, rozmístěné na neobvyklých místech v knihovně a literární kavárna. Výjimečného spisovatele připomene také kvíz. Soutěžní otázky najdou zájemci v knihovně i na jejím webu knihkrnov.cz. Nejlepší řešitelé získají stylové ceny.

Na programu jsou také dvě přednášky ve studovně. Ve čtvrtek 6. března posluchače vezme vlakem na střechu světa zkušený cestovatel a průvodce Libor Bednář. Jeho cestopisná přednáška Velká cesta Tibetem až k Everestu se koná ve spolupráci s Klubem českých turistů Krnov a začíná v 18 hodin.

Druhá přednáška představí mladé autory z našeho regionu. Jejich autorské čtení Z duše se koná ve čtvrtek
 19. března v 18 hodin a vystoupí na něm Jiří Vlček, Radka Hůjová a další. Řadu akcí připravily knihovnice z dětského oddělení.

„S dětmi budeme pokračovat v celoroční soutěži Lovci perel, v níž čtenáři získávají perly jednoduše tak, že ke knize označené jako perlorodka dostanou otázky, které si vezmou domů. Tam si knihu přečtou a zodpovědí otázky. Když přinesou knihu do měsíce a se správnými odpověďmi, dostanou perlu. Perly máme vystavené přímo v knihovně na oddělení pro děti. Slavnostní vyhodnocení se uskuteční v lednu 2015," popsala soutěž knihovnice Martina Minariková.

Celý březen pak bude probíhat akce pro děti a rodiče Vyrob si svou záložku. „Pro čtenáře připravíme pomůcky, papíry, lepidla, nůžky, stuhy, a pokud budou mít náladu a chuť, mohou si u nás vyrobit svou originální záložku," dodala.

Dalším lákadlem je registrace zdarma pro nové čtenáře do patnácti let, besedy pro děti o nových knihách, 
o knihovně a s informacemi, jak se orientovat v knihovně, a první pondělí v měsíci se koná herní dopoledne pro předškoláky. To vše doplňuje v knihovnické Galerii Na schodech výstava krajin a pastelů krnovského výtvarníka Svatoslava Böhma.