Poslední organizací, která se na Petrin v bruntálské Školní ulici přesune z dosavadního sídla v Brožíkově ulici, je městská knihovna. Knihovnu v nových prostorách otevírají poprvé ve čtvrtek 29. ledna v 15 hodin, kdy by měla být oficiálně a definitivně ukončena i kompletně zrekonstruovaná budova Petrinu.

„V pátek 30. ledna a sobotu 31. ledna bude zahájen zkušební provoz Městské knihovny Bruntál v nových prostorách na Školní ulici číslo popisné 2," potvrdila pracovnice bruntálské městské knihovny Marie Štenclová. Provozní doba je v pátek od 8.30 do 16 hodin a v sobotu od 8 do11 hodin.

Pokud nebudou zjištěny žádné závady, bude knihovna otevřena od 2. února s provozní dobou v původním rozsahu. Pondělky, úterky a čtvrtky od 8.30 do 18 hodin, v pátky od 8.30 do 16 hodin a o sobotách od 8 do 11 hodin.

Přestěhování do novotou vonících prostor je velkou událostí nejen pro čtenáře, ale i pro samotné pracovníky knihovny. „Na vaši návštěvu se zaměstnanci Městské knihovny Bruntál velice těší. Přijďte si rozhodně vybrat nějakou pěknou knížku. Určitě se vám trefíme do nálady," vyzvala Marie Štenclová.