Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Knihovna přivítala nové čtenáře

Krnov - V Městské knihovně v Krnově probíhalo v těchto dnech slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře knihovny.

21.5.2013
SDÍLEJ:

Kouzelný bodlák posloužil pro pasování nových čtenářů v Městské knihovně v Krnově. Žáky 1. B třídy ze Základní školy na Dvořákově okruhu v Krnově pasoval krnovský místostarosta Michal Brunclík.Foto: DENÍK / Anna Dohnalová

Na řádné čtenáře byli povýšeni prvnáčci z krnovských škol. Samotného pasování se zúčastnili žáci z desíti tříd krnovských základních škol. Protože se tolik dětí najednou do dětského oddělení knihovny nevejde, přicházely jednotlivé třídy postupně již od 13. května do 20. května.

Než se otevřely kouzelné dveře do místnosti, kde mělo pasování probíhat, vyzkoušely si zdejší knihovnice, zda už umí všichni čtenáři opravdu všechna písmenka a jak to dětem se čtením jde.

„Od října, kdy jsme se viděli naposledy, jste se už děti naučili číst a také vše o tom, jak se správně starat o své knížky. Už víte jak to chodí v knihovně, a tak vás dnes můžeme slavnostně pasovat na čtenáře knihovny," řekla Božena Čepová. Tu byste v tu chvíli možná nepoznali. Měla totiž na sobě kostým Ferdy Mravence a její kolegyně Martina a Irenka pro změnu procházely mezi dětmi v oblečku sluníčka sedmitečného.

„Jsem ráda, že jste poznali, co představujeme. Chtěli jsme vám tímto oblečení připomenout krásné příběhy z knihy Ferda Mravenec od autora Ondřeje Sekory. Příběhy chlapíka s červenou puntíkovanou mašlí totiž letos slaví 80 narozeniny," připomněla dětem Čepová.

Kouzelný bodlák

Pasování prvňáčků se ujal v pondělí 20. května krnovský místostarosta Michal Brunclík. V předchozích dnech se této čestné role ujali také krnovská starostka Alena Krušinová, tajemník Igor Kozelek, místostarostka Renata Ramazanová.

Každý čtenář nejprve předstoupil na červený koberec a poté si poklekl. V tu chvíli vzal do ruky Michal Brunclík kouzelný bodlák a ujal se odříkávat pasovací formuli: „Dobrý den Kačenko. Pasuji tě na čtenářku Městské knihovny v Krnově. Dnešním dne se ti otevírá království knih a časopisů. Přeji ti, abys ráda četla a dál se ti líbilo v krnovské knihovně."

A tak to šlo dál a dál, až bylo pasováno na čtenáře všech deset holčiček a dvacet kluků z 1. B třídy ze Základní školy na Dvořákově okruhu. Děti poté spolu se svou učitelkou Dušanou Fučíkovou ještě převzaly záložky do knížek, diplomy, pasovací medaile a knížky na památku. Na rozloučenou si poté všichni přítomní slíbili, že budou dál číst knížky, ať ty z knihovny nebo doma, a vydali se zpátky do školních lavic.

Co četl zástupce starostky

A jaká byla nejmilejší dětská knížka současného krnovského místostarosty Michala Brunclíka?

„Já jsem jako dítě měl asi nejradši takové ty klasické příběhy a knížky o Krtečkovi, nebo knihy, které ilustroval Zdeněk Smetana. Od něj jsem měl asi nejradši příběhy o Rákosníčkovi a Pohádky z mechu a kapradí. Dodnes si tyto knížky doma schovávám pro své děti. Dnes už bohužel tolik času na čtení nemám."

Anna Dohnalová

Autor: Redakce

21.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

Žáčci třídy 1.B Základní školy Bruntál, Jesenická 10, se svou třídní učitelkou Evou Kostrůnkovou.

Představujeme prvňáky ZŠ Bruntál, Jesenická

V celorepublikové soutěži kraj reprezentuje Havlík

V každém kraji je v těchto dnech vyhlašován vítěz soutěže Vodafone Odpovědná firma roku 2017. V Moravskoslezském kraji vyhlásily jako nejodpovědnější společnost výrobce tyčinek se sýrem a solí Havlík Opal.

Petr Kameník: Zranění útočníci nám citelně chybí

/ROZHOVOR/ Rýmařov se v posledním kole MSFL představil na půdě Petřkovic. Byť proti ostravskému celku v sobotu odpoledne nepodal špatný výkon, nakonec hosté prohráli 2:3.

Havárie ústředny vyřadila z provozu telefony na radnici

Od „pátku třináctého“ je mimo provoz nejen přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně, ale také telefonní ústředna v budově krnovské radnice.

Krnov obnovil jednání o bývalé slévárně

Pětihektarový pozemek po zbořené krnovské slévárně stále čeká na své využití. Majitel pozemků po Slezské komerční slévárně (SKS), firma Fascination, loni nabídla městu Krnov pět hektarů za 15 milionů korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení