Čtvrtý ročník projektu má stejně jako ty předchozí propagovat současnou českou literaturu a ukázat, že má čtenářům o nabídnout. S ohledem na epidemiologickou situaci ale autorské čtení probíhá jen ve virtuálním prostoru na facebook.com/knihkrnov.

Základem projektu jsou autorská čtení, kterých knihovna letos připravila deset pro deset autorů. Tři z nich knihovna již zvládla a záznamy jsou k dispozici na facebook.com/knihkrnov. Čtvrté bude následovat 15. dubna od 18 hodin.

Krnovská knihovna se také letos zapojila do projektu Spisovatelé do knihoven. Vzhledem k pandemické situaci autorské čtení proběhne jen prostřednictvím facebooku.Krnovská knihovna se také letos zapojila do projektu Spisovatelé do knihoven. Vzhledem k pandemické situaci autorské čtení proběhne jen prostřednictvím facebooku.Zdroj: Městská knihovna Krnov

Fanouškům krnovské knihovny se představí architektka, urbanistka a básnířka Anna Beata Háblová. Ta publikovala čtyři básnické sbírky. První v roce 2013 nesla název Kry. Ta poslední je z loňského roku a nese název O mé závislosti nikomu neříkej. Její básně najdete také v literárních časopisech. Knižně zpracovává také témata urbanismu a architektury, například v komiksovo – vědecké knize Města zdí o historii, interpretaci a východiscích obchodních center ve vztahu k městu. Svými fejetony o urbanismu a architektuře přispívá do vyslání ČRo Vltava a je také nositelkou řady ocenění z oblasti architektury. Příležitostně moderuje v pražském kulturním centru diskuze zaměřené na architekturu, umění a poezii. Hrála v divadle, zpívala, hraje na klavír, kytaru, flétnu a cizí ji není ani disciplína slam poetry.

S ohledem na epidemiologickou situaci bude probíhat autorské čtení ve virtuálním prostoru na facebook.com/knihkrnov. S Annou Beatou Háblovou si budete moci poslechnout živě ve čtvrtek 15. dubna od 18 hodin.